Ve Špitálské ulici bydlí třeba Marcela Krčková. Nedávno řešila, jak se dostat do obchodu. Přes frekventovanou cestu totiž nemohla přejít. „Ještě před několika týdny se přes ulici do obchodu nedalo dostat, provoz je opravdu hustý. Naštěstí nám udělali nedaleko přechod. Bez něj by se přejít nedalo,“ řekla žena.

Podle zjištění Deníku Rovnost si někteří lidé navíc začínají stěžovat na praskající domy. „Po silnici jezdí nákladní auta, ulice na to nejsou stavěné,“ poukázal jeden z obyvatel.

Do Slavkova míří denně minimálně dvě policejní hlídky, které řídí provoz. „Nehody se nestávají, ale i tak je situace špatná, doprava je komplikovaná. Tvoří se kolony a to jak na silnici první třídy, tak v centru,“ popsala policejní mluvčí Alice Musilová.

Představení 3D modelu tváře barona Trenka v Kapucínském klášteře v Brně.
S výbuchem ve tváři. Odborníci ukázali trojrozměrnou podobu barona Trencka

Na sobotní Veteranfest by však už měli lidé přijet ve větším klidu. Podle Slámové to nejhorší v pátek skončí. „Dosud byla doprava řízená semafory, což působilo největší komplikace. Světla právě v pátek zmizí,“ uvedla.

Nicméně i nadále pokračuje oprava obchvatu a silnice na holubickém kopci. „Termín ukončení je stanovený na konec září,“ informovala mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Auta, která míří od Uherského Hradiště a Bučovic na Brno, silničáři navedou na trasu do města kolem autobusového nádraží na Špitálskou ulici.

Příští týden začne na obchvatu ještě oprava nájezdu u cukrovaru, kterým se lidé dostávají do Slavkova. Uskutečnit se má v době státních svátků. „Ve směru z Uherského Hradiště bude doprava svedená na Bučovickou ulici. Věříme, že v klidové dny nebude nápor dopravy příliš velký. Doporučujeme, aby lidé jezdili přes Bučovickou. Přes serpentiny se dostanou k nájezdu na dálnici u Rousínova,“ dodala Slámová.

ilustrační foto
Na novém víceúčelovém hřišti v Ježkovicích si lidé zahrají tenis i nohejbal