Po několika letech se vyškovská radnice rozhodla pro nápravu. Celá kostková cesta se ale opravovat nebude. Firma s pracemi začala minulý týden. „Zaměřili jsme se na část v místě autobusových zastávek, v rozsahu zhruba čtyři sta metrů čtverečních. Podle propočtů by oprava celé komunikace byla velmi nákladná. A vzhledem k tomu, že jde o spojovací komunikaci, která je využívaná velmi omezeně, vybrali jsme část, která zásah potřebuje nejvíc," odůvodnila mluvčí Vyškova Dana Ryšánková.

Na nutnost opravy upozorňoval také dědický osadní výbor. Zhruba tři roky. „Jsme tedy rádi, že se k ní přistoupilo. Chápeme, že takto velké investice není možné vyřídit ze dne na den. V dané situaci jsme tak rádi i za opravu jen částečného úseku. Rozhodně to ale nepokládáme za konečné řešení. Z dlouhodobého hlediska pouze částečná oprava stačit nebude," naznačil předseda výboru Jiří Wasserburger.

Co se týká aktuálních prací, firma nově položí podkladní vrstvy ze štěrkodrti a z kameniva stmeleného cementem. Povrch pak zadláždí odstraněnými kamennými kostkami. „Vzhledem k tomu, že práce probíhají po polovinách silnice, není potřeba úplná uzavírka. Autobusy místem dál projíždí a zastávky s drobnými úpravami fungují," doplnila Ryšánková.

Po několika letech vyškovská radnice přistoupila k opravě alespoň části spojovací silnice na Sídlišti Víta Nejedlého v Dědicích.Zdroj: DENÍK/Alena Grycová