Podle Usnula zastupitele k rozhodnutí vedl fakt, že pozemky jsou pro Vyškov zbytné. „A nejsou nijak využívané. Jinak tomu nebude ani do budoucna. Je pro nás tedy výhodnější, když je prodáme,“ řekl Usnul. Jak dodal, o tom, že by už o parcely někdo projevil zájem, nemá žádné zprávy.

Předsedkyně osadního výboru Ludmila Mikulášková s prodejem souhlasí. „Nemáme s tím žádný problém. Stěžovatelé, kteří proti dráze bojovali, se na nás nikdy neobrátili s tím, že by věc chtěli osobně řešit. Celou dobu jednali pouze anonymně,“ poukázala.

Na nesouhlasné postoje některých obyvatel má svůj názor. Podle ní se jedná především o válku místních. „Před tím, než prodej pozemků zastupitelé schválili, jsme pořádali besedu, kde se mohli vyjádřit všichni ti, kterým nejvíc vadí. Nepřišel ovšem ani jeden,“ řekla.

O investorovi, který má o pozemky v hodnotě zhruba dvou milionů korun zájem, už slyšela.

Někteří obyvatelé Rychtářova se ale bojí, že pokud nový majitel v lokalitě neumožní další provozování dráhy, tak se motorkáři přesunou do lesa. „Byl bych raději, kdyby zůstali na pozemcích za Rychtářovem. Pokud začnou jezdit po lese, budou ničit přírodu,“ okomentoval například Václav Kratochvíl.

K záměru města se nechtěl vyjadřovat motorkář Jaroslav Štelc. „Nechci to raději komentovat,“ sdělil.

Už před časem však jeden z rychtářovských nadšenců do motokrosu Petr Dostál uvedl, že díky motorkářům se o pozemky po letech někdo stará. „Jen se v místě občas svezeme. Třicet let vše leželo ladem, nikdo se o místo nestaral a zarůstalo. To lidem vadilo. Teď ho sečeme a udržujeme a stejným lidem to opět vadí,“ zmínil.

Nelegální dráha
• Dráha v Rychtářově vznikla na pozemcích Vyškova bez souhlasu úředníků.
• O její legalizaci vedení Vyškova neuvažovalo.
• Pozemky se rozhodlo město prodat. Chce za ně 2 miliony.