Mezi nejčastější zjištěná pochybení patří špatně vyčištěný zmrzlinový stroj, nevhodné skladování nebo používání nevyhovujících čistících prostředků. „Dobrou zprávou je, že mikroorganismy způsobující nepříjemná onemocnění, jako je například Listeria monocytogenes nebo Salmonella, nebyly laboratorní analýzou zjištěny,“ podotkl Šles.

Antonín Juriga nabízí ve svém Bistru Přístav v Pavlově unikátní zmrzlinu na asijský způsob.
VIDEO: Unikátní zmrzlinu v bistru u novomlýnských nádrží řežou jako gyros

Kontroly zmrzlin na jižní Moravě

* 2019 32 vzorků 14 nevyhovujících
* 2020 50 vzorků 16 nevyhovujících
* 2021 zatím 35 kontrol 5 nevyhovujících

Hrozící průjmy většina konzumentů stejně neřeší. „To bych musel přemýšlet i nad tím, že mě může přejet auto, když jdu do krámu,“ reagoval například Jakub Poláček.

Mnozí sází na osvědčené prodejce kopečkové či točené zmrzliny. „Chodím do vybrané cukrárny, která dělá poctivou zmrzlinu a dodržuje technologické postupy. Proto nemám strach, že bych onemocněl salmonelou. Jediný problém je, že se přecpu a pak mi je špatně,“ zavtipkoval třeba Radek Šefránek.

Kontroly, na které kromě hygieniků vyráží i Státní zemědělská a potravinářská inspekce, budou pokračovat až do září. Letošní výsledky, kdy nevyhovující je zhruba každá šestá zmrzlina, patří zatím k těm lepším. „V roce 2020 bylo z padesáti vzorků šestnáct nevyhovujících, o rok dříve neprošlo z dvaatřiceti vzorků čtrnáct. Na celkové hodnocení je však ještě příliš brzy,“ naznačil Šles, že prohřešků může ještě přibýt.

Přednost mají stánky na koupalištích

Inspektoři přednostně kontrolují provozovny, kde je velká návštěvnost především dětí, například stánky na koupalištích. „Kontroly děláme rovnoměrně tak, aby jednou za určitou dobu prošel kontrolou každý prodejce. Ti, co měli v minulosti problémy, jsou kontrolováni častěji,“ vysvětlil mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.