Tři výtvarníci jsou už delší čas důchodci a kamarádi. „Jsou také obdivuhodnými řezbáři, jejichž tvorba se prolíná námětově i povahou výtvarného sdělení. Stojí za to se s ní seznámit, inspirují se přírodou, sportem, ale také třeba krásami Afriky,“ lákala pracovnice muzea Petra Mandíková.

Milan Konvalina je amatérský malíř a řezbář. Při svém pětiletém pobytu v Lybii se inspiroval tamním prostředím, kulturou, krajinou i lidmi. Vytvořil různorodý soubor obrazů ze života této arabské země, která tvoří vstupní bránu do severní Afriky.

PODÍVEJTE SE NA OBRAZY, KTERÉ JSOU SOUČÁSTÍ VÝSTAVY:

Zdroj: Deník/Jakub Dostál

Další část jeho tvorby je inspirována českým prostředím. Jsou to krajiny v různých ročních obdobích. Menší část jeho kreseb a obrazů se věnuje tématu karikatury.

Otakar Jakubčík musel z politických důvodů v roce 1971 opustit armádu a pak dělal dvacet let topiče v továrně na nábytek. Ke dřevu měl blízko a tak začal vyřezávat. K jeho oblíbeným námětům patří pohádkové postavy, karikatury, zvířata, šachy a tvoří i nápaditá abstraktní díla.

Řezbářství se věnuje od roku 1972. Zpočátku začínal vyřezávat menší věci – náramky a přívěsky. V práci se dřevem se pak stále zdokonalovat a vymýšlel si nová témata. Jelikož se věnoval sportu, tak čerpal i z této tématiky.

Jaroslav Nechvíla je výtvarník, který pracuje se dřevem a inspiruje se přírodou. Vyučil se automechanikem a až do důchodu pracoval jako voják z povolání technického zaměření. Jeho záliba ve dřevě začala celkem nenápadně od samorostů, pokračovala přes turistické hole až po figurální tvorbu zvířátek, pohádkových bytostí i různých jiných motivů.

Cyklostezka ze Slavkova u Brna do Hodějic je od úterý na následující dva týdny uzavřená.
Uzavírka na cyklostezce ze Slavkova do Hodějic: trasa potřebuje opravy

Návštěvníci zaplatí za vstup na výstavu zmíněných umělců šedesát korun, snížené vstupné je pak pouze za třicet korun.

OTEVÍRACÍ DOBA MUZEA VYŠKOVSKA:

  • úterý až pátek - 09:00 až 12:00, 12:30 až 17:00
  • sobota a neděle - 13:00 až 17:00