O nejvážněji nemocné pečuje Anesteziologicko-resuscitační klinika fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. „Dva pacienti jsou na přístroji ECMO pro mimotělní podporu života, čtyři na umělé plicní ventilaci. Všichni jsou ve vážném stavu“ sdělila mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Jihomoravští hygienici ve čtvrtek poslali na testy 127 lidí. Do karantény kvůli rizikovému kontaktu s osobou pozitivní na Covid-19 poslali ve středu jednačtyřicet lidí. Takových lidí je nyní na jižní Moravě 191. Dalších 310 lidí je doma po návratu ze zahraniční cesty, nebo podle nařízení nouzového stavu o střídání pendlerské práce u sousedů s domácí karanténou.

Zatímco nových případů za posledních čtyřiadvacet hodin zapsali hygienici osm, vyléčených za stejnou dobu přibylo osmnáct. „Stále platí, že dvaaosmdesát procent pozitivně testovaných zůstává v domácím léčení. Na různých nemocničních odděleních se léčilo nebo léčí dvaasedmdesát pacientů, 336 jich bylo či je v domácím léčení,“ uvedla Renata Ciupek z krajské hygienické stanice.

Přes polovinu vyléčených hlásí ke čtvrtku Brno a Znojemsko, kde hygienici shodně evidují jednapadesát procent uzdravených. Na polovině zůstává Hoodnínsko.

V celé zemi bylo ke čtvrtečnímu večeru celkem 7 138 lidí s pozitivním testem na Covid-19. Od počátku epidemie se jich zotavilo 2 152, zemřel 210 pozitivně testovaných. Laboratoře od počátku epidemie prověřily celkem 1925 725 vzorků. Nemocnice v celé zemi pečují ke čtvrtku o čtyři stovky Covid-19 pozitivních pacientů, šestasedmdesát z nich je vážném stavu.

Online reportáž