Bude stát při pohledu na průčelí vlevo, podél lodi kostela a naváže na zázemí pro účinkující a kotelnu. Nová přístavba zahrnuje vstupní vestibul a sociální zázemí pro návštěvníky akcí. „Těmto stavebním úpravám musí ustoupit novodobá oblouková zeď vlevo. V rozpočtu máme na letošní zásahy dva miliony korun,“ uvedla mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Vyškovská radnice musela nedávno řešit i zabezpečení objektu a vlhkost. „Nechali jsme nainstalovat zabezpečovací zařízení, které bylo nutné zejména z důvodu pořádaných a plánovaných výstav, aby cenná díla byla chráněna. Odvlhčení řeší elektroosmóza. Tyto úpravy vyšly na téměř šest set tisíc korun,“ prozradila mluvčí.

Hřbitovní kostel ve Vyškově je objektem bývalého kapucínského kostela založeného kardinálem Františkem Ditrichštejnem v roce 1617. V roce 1726 byl přestavěn. Koncem dvacátého století byl objekt značně zchátralý. Zhruba před čtyřmi lety město Vyškov dokončilo rozsáhlou rekonstrukci památky, která slouží pro pořádání nejrůznějších akcí, zejména výstav a koncertů. Před dvěma lety radnice nechala zrestaurovat venkovní nástěnnou malbu nad vstupním portálem, která zobrazuje patrona kapucínského řádu svatého Františka.