Pro zájemce tu přitom přichystali četné novinky. Jednou z nich bude možnost vstupu bez nutnosti přecházet přes fotbalový stadion. Zaparkují na bývalém škvárovém hřišti a využijí druhou pokladnu v horní části areálu. „Hlavní pokladna ale zůstává beze změny. Návštěvníci si tak budou moci zvolit, odkud na koupaliště přijdou,“ komentoval bučovický starosta Jiří Horák. Zmodernizované je pak hřiště na plážový volejbal. Je osazeno novými sloupky, nově nalajnované a vyměněný je i povrchový písek. 

„Sezona letos nezačala zcela podle našich představ. Pevně však věříme, že o co horší bylo počasí na počátku června, o to bude lepší v září a koupací sezona se nám protáhne třeba do jeho poloviny, jak tomu bylo v některých uplynulých letech,“ doufal vedoucí bučovického koupaliště Jaroslav Hrabovský.

Provozní doba koupaliště se každopádně nezmění stejně jako vstupné. Na co se však návštěvníci musejí připravit, jsou přísnější hygienická opatření stanovená ministerstvem zdravotnictví. Pokyny k tomu, co vše je potřeba dodržovat, jsou vyvěšeny na viditelných místech u vstupů do areálu i na informačních tabulích uvnitř.

„Tato opatření jsme samozřejmě povinni kontrolovat a vyžadovat, aby je lidé dodržovali. Je ale potřeba uvědomit si, že respektování stanovených pravidel je v zájmu ochrany zdraví nás všech a odpovědností každého jedince zvlášť,“ poznamenal Hrabovský.

Od loňského roku jsou v areálu k pronájmu dvě prodejní místa pro stánkaře. „Je zde tedy možnost obohatit provoz koupaliště například o prodej zmrzliny či jiných pochutin včetně nepotravinového sortimentu,“ připomněl Hrabovský.

Pro návštěvníky pak nadále zůstává zdarma k dispozici šestatřicet rákosových slunečníků a všechny vodní atrakce. O upřesnění termínu zpřístupnění bude informovat město na svém webu i sociálních sítích.