Sobotní otevření tam však ještě není jisté. „Předpověď počasí není minimálně na dopoledne úplně příznivá. Aktuální situaci lidé můžou sledovat na našem facebookovém profilu. Každopádně první dva dny od zahájení provozu budou mít návštěvníci vstupné zdarma," uvedla provozovatelka dražovického koupaliště Eva Kachlíková Kuvíčková.

V letošní sezoně by koupaliště mohlo nabízet také potápěčské kurzy. „Mám domluveného instruktora, ale záležet bude samozřejmě na zájmu lidí," dodala provozovatelka.

Také v Bučovicích, kde sezona oficiálně začíná právě tento víkend, se řídí předpovědí. „Zatím to vypadá tak, že dopoledne má být chladněji, ale odpoledne už kolem čtyřiadvaceti stupňů Celsia. Otevřeme tedy v poledne a zavřeme v sedm hodin večer," podotkl vedoucí bučovických sportovišť Jaroslav Hrabovský.

Pětadvacet stupňů

Vodu v obou bazénech už vyhřívají. „Ve velkém bude teplota pětadvacet, v dětském třiatřicet stupňů Celsia," připomněl Hrabovský. Také zítra bude otevření záviset na počasí, koupaliště ale pravděpodobně znovu začne fungovat v poledne. „Aktuální informace najdou lidé vždy na webu města, včetně teploty vody a času otevření," upřesnil Hrabovský.

Jak to bude vypadat ve všední dny, zatím nedokáže upřesnit. „Meteorologové hlásí vedra, takže pokud se to vyplní, budeme mít otevřeno i v týdnu. Až do konce června ale budeme reagovat na počasí, až od prázdnin bude otevřeno podle oficiální otevírací doby," doplnil Hrabovský.

V Lulči na přírodním koupališti U Libuše už sice mají fyzicky otevřeno od začátku měsíce, počasí však nepřálo ani vedení obce, ani plavcům. „Předpověď vypadá na příští dny velmi optimisticky, takže předpokládáme, že na koupališti vše pojede v letním režimu. Přístupné budou převlékárny, sprchy, toalety a samozřejmě se už bude vybírat také vstupné," upozornil starosta Lulče Petr Halas.

S menším omezením ale musejí počítat rodiče s dětmi. Dětské brouzdaliště totiž zatím nebude k dispozici. „Přípravné práce ukázaly, že brouzdaliště potřebuje ještě menší rekonstrukci. Uskuteční se zřejmě už v příštím týdnu, každopádně do konce měsíce má být dětem přístupné," doplnil starosta.

Letní plavecký areál aquaparku ve Vyškově už je nějakou dobu otevřený.