„Začátkem června jsme normálně otevřeli, ale venkovní teploty zatím návštěvníky od koupání odrazují," podotkl vedoucí vyškovského aquaparku Jaroslav Hastík. Lidí zatím podle něj přišlo jen několik. „Jakmile bylo v neděli hezky, ihned k nám několik lidí dorazilo. Nebylo jich sice moc, ale byli jsme rádi aspoň za ně. Snad se počasí co nejdřív zlepší," dodal Hastík.

Bučovický bazén je sice oficiálně v provozu, ale bez lidí. Stejná situace je i ve Slavkově u Brna. „Máme sice otevřeno, ale lidé z pochopitelných důvodů prostě nechodí, na koupání je zima," postěžoval si správce zdejšího koupaliště Jaromír Kyjovský.

Na tento víkend měl naplánované otevření koupaliště provozovatel z Rousínova. Kvůli technické poruše však milovníci koupání musejí týden počkat. „Praskl nám ventil u čerpadla. Musíme koupit nový, protože opravit se ho nepodařilo, a tak naplánované otevření nestíháme. Oficiálně tak otevřeme až příští pátek. Počasí stejně k vodě zatím neláká, takže to zase tak nevadí," podotkl za koupaliště Karel Vlček.