VÁŽENÍ ČTENÁŘI, ODPOVĚZTE PROSÍM NA OTÁZKU V PRAVÉM HORNÍM ROHU. DĚKUJEME


Vedra v dubnu, déšť a chladno v červnu. Rozmary letošního počasí způsobily, že koupaliště zejí prázdnotou. Třeba letní areál vyškovského akvaparku má za sebou zatím jen tři dny letošního provozu.

„Venkovní bazén otevíráme jen za příznivého počasí. Tím se nám daří náklady minimalizovat,“ řekl vedoucí akvaparku Jaroslav Hastík. Změnou oproti loňsku se stal nový nájemce, který rekonstruoval restauraci s venkovním občerstvením. Otevřeno je od pondělí do pátku od deseti do devatenácti hodin, o víkendu od devíti do dvaceti hodin.

Na bučovické letní koupaliště si v pondělí našlo cestu čtyřicet lidí. Na provoz koupaliště město každoročně přispívá stem tisíc korun, což představuje asi pětinu celkových nákladů. A tak podporuje návštěvnost nabídkou sportovního vyžití. „Od nově vybudovaného beachvolejbalového hřiště si slibujeme, že přitáhne teenagery, kteří nemají zájem o tobogány a jdou si zasportovat,“ uvedl vedoucí správy kulturních a sportovních zařízení města Bučovice Josef Brychta.

Výhodou bučovického bazénu je, že si v něm díky ohřevu voda udržuje příjemnou teplotu šestadvaceti stupňů Celsia. Návštěvníci ho mohou využít v červnu za dobrého počasí denně od 13 do 19 hodin. V době letních prázdnin od pondělí do čtvrtka od 9 do 19 hodin, od pátku do neděle do 20 hodin.

Sezona ve Slavkově u Brna začala 30. května, ale od té doby se koupaliště jako všude jinde potýká s nízkým zájmem návštěvníků. „Věříme, že tento víkend se situace zlepší,“ zadoufal správce koupaliště Jaromír Kyjovský. Koupaliště je přístupné denně od 9 do 19 hodin. Návštěvníci slavkovského bazénu zaplatí za vstupné stejné částky jako v loňském roce. Dospělí padesát korun, mládež do osmnácti let a důchodci třicet pět korun.

Ačkoliv má dražovické koupaliště výhodu v tom, že není v provozu konkurence v sousedních Letnicích, není mu to prozatím nic platné. Jedinou novinkou oproti loňsku je podle provozovatele Františka Kachlíka rekultivovaný trávník kolem bazénu.

Zrekonstruovaná dětská skluzavka i hřiště nabízejí vyžití pro malé návštěvníky dražovického areálu. Otevírací doba se pohybuje v červnu od pondělí do pátku od 12 do 19 hodin, o víkendech už od deseti hodin. Přes prázdniny denně od deseti do devatenácti hodin.

KOUPÁNÍ V AQUAPARKU VE VYŠKOVĚ

Vyškovský AQUAPARK se skládá ze dvou samostatných částí: krytého plaveckého areálu a venkovního - letního plaveckého areálu, které mezi sebou z kapacitních a hygienických důvodů nejsou vzájemně propojeny. Proto je část venkovních atrakcí (velký tobogán a divoká řeka) připojena k jednomu či druhému areálu. To je vždy závislé na počasí a platí pouze při souběžném provozu obou areálů (červen – srpen).

Krytý plavecký areál

- je v provozu celoročně. Letní provoz od července do srpna (8.00 – 20.00 hod.), po zbytek roku je otvírací doba závislá na aktuálních rozpisech

Letní – venkovní plavecký areál

- je v provozu od června do srpna (8.00 – 20.00 hod.), v září dle počasí
- vstup na letní plavecký areál je možný vždy přes pokladnu hlavní budovy z ulice Sportovní
- vstupenka není časově omezena, platí do uzavírací hodiny tj. do 20.00 hod., ale po opuštění areálu je již neplatná
- ve vestibulu hlavní budovy se na velké modré informační tabuli přesvědčíte, zda je opravdu k LPA přiřazen tobogán a divoká řeka, což je vždy při očekávaném pěkném počasí

Služby, které nabízí aquapark:

Krytý bazén

* 25 x 12,5m
* hodinová kapacita 120 osob
* přístup k vířivé vaně a do páry

Sekce atrakcí (podvodní osvětlení)

* celková hodinová kapacita 160 osob
* nepravidelná plocha 309m2
* masážní lavice
* dnový vzduchový rošt
* vodní chrlič
* dětský vodní hřib
* bazének pro nejmenší děti (hrad)

* vzduchová masážní lůžka
* dojezd 40m tobogánu
* věž dvou tobogánů
* dojezd 90m tobogánu
* velký vodní hřib
* vzduchová masážní lůžka
* divoký kanál
* plavání v zimním období

* vířivá vana
* kapacita 5 osob
* pára muži - ženy
* kapacita 2 x 6 osob

* finská sauna muži - ženy
* kapacita 2 x 5 osob
* 2 chladící bazénky u finských saun

Letní areál

* vyhřívaný bazén 50 x 21m
* dětské brouzdaliště

CENÍK:

Ceníky vyškov aquapark 2009
Ceníky vyškov aquapark 2009
Ceníky vyškov aquapark 2009

Zdroj: www.antee.cz/bazenvyskov