Návštěvníci bučovického koupaliště ještě minulý týden nemohli parkovat přímo u areálu. Jakmile se o tom zmínil Vyškovský Deník Rovnost, objevila se najednou možnost nechat auto na zpevněné ploše nad fotbalovým hřištěm.

Podle lidí to má ale jednu vadu na kráse. Návštěvníci si z parkoviště musí ke vstupní bráně docela zajít.

„Nechápu, proč neudělají ještě jedno vstupní místo poblíž parkoviště. Takhle musí lidé obcházet bazén kolem plotu. Navíc si myslím, že když se bude hrát fotbal, návštěvníci koupaliště se buď budou muset prodírat mezi fanoušky nebo obcházet celé hřiště. To se mi moc nelíbí,“ řekl například Jan Homola.

Podle místostarosty Bučovic Oldřicha Holáska zatím nepřipadá vznik další brány k bazénu v úvahu. „To by znamenalo postavit tam ještě jednu budovu, někde totiž musí mít zázemí kasař a vést elektrika k turniketům. Ty bychom navíc museli ještě pronajmout. Na to nejsou peníze. Plánujeme v areálu dodělat ještě nějaké atrakce, ale o dalším vstupu rozhodně neuvažujeme,“ informoval místostarosta.

Podle něj můžou návštěvníci koupaliště podél plotu mezi bazénem a hřištěm klidně procházet také během zápasů. „U plotu žádní fanoušci nestojí. Ti sedí na tribuně nebo jsou na trávě na druhé straně,“ doplnil Holásek.

Jeho slova potvrzuje i vedoucí bučovického odboru školství, kultury a sportu Aleš Navrátil. „Myslím si, že vybudovat bránu ještě na druhé straně by bylo zbytečné. Kolem plotu vede chodník, který jsme vytvořili dostatečně široký i pro kočárky. Je dlouhý tak, jako je široké fotbalové hřiště, nemá více než sedmdesát metrů. A to snad není tak moc,“ prohlásil Navrátil.