To je případ například Slavkova u Brna. „Všechno je dokonale připravené na to, až se u brány objeví zástupy lidí. Bohužel v tomhle počasí před branou nikdo nestojí, a tak samozřejmě nemá smysl otvírat," podotkl ředitel slavkovských technických služeb Radoslav Lánský.

Koupaliště už přitom letos své premiérové plavce zažilo. „Minulý víkend jsme tu měli závod, který plavali dálkoví plavci. Těm studená voda vyhovuje. Bohužel běžný člověk teď myslí spíš na svetry než na koupání," řekl Lánský.

Stejně je na tom i venkovní koupaliště vyškovského aquaparku. „Připravení jsme, ale počasí nám nepřeje. Dokud nebude dostatek zájemců, tak nemá cenu otevírat," zdůraznil vedoucí aquaparku Jaroslav Hastík.

V Lulči na přírodním koupališti U Libuše sice pokladní také ještě nesedí, protože je však areál otevřený, zájemci o koupání můžou přijít hned. „Vzhledem k počasí to však budou zřejmě jen otužilci, a ti by se tu dali spočítat na prstech jedné ruky," řekl s úsměvem starosta Lulče Petr Halas.

Oficiální otevírací doba od 1. června se každopádně posouvá. „Záleží na tom, kdy se udělá hezky a teploty vystoupají na rozumnou hranici vhodnou ke koupání pro všechny, nejen odvážlivce," pokrčil rameny Halas.

Zatažené nebe a nízké teploty je však příliš netrápí i z toho důvodu, že ještě není vše nachystané. „Přípravné práce ukázaly, že dětské brouzdaliště bude potřeba ještě vyvložkovat laminátem, takže bude v provozu nejdřív tak za tři týdny. A do té doby se snad už hezky udělá," doplnil starosta.

To v Bučovicích s otevřením tento víkend nepočítali, a tak je počasí nezaskočilo. „Přípravy jsme sice nezanedbali, ale tradiční termín otevření míváme v polovině června, takže pokud jde o současné deštivé a chladné počasí, nijak nám to nevadí," podotkl vedoucí bučovických sportovišť Jaroslav Hrabovský.