„Albert se zapojil celostátně. Lidé u nás nakoupí trvanlivé potraviny, například mouku nebo těstoviny. Následně je darují do sběrných košů, které budou umístěné za pokladnami. Pověření pracovníci je potom odvezou do potravinových bank," popsal zástupce vedoucího vyškovského hypermarketu Vladimír Novák.

Celorepublikově je zapojená i DM drogerie. Ve vyškovské prodejně se v sobotu akce koná poprvé. „U pokladen bude stát prodavačka, která všem zájemcům vysvětlí, o co jde. Dá jim i letáčky s informacemi. Lidé u nás můžou nakoupit například různé cereálie, luštěniny, rýži nebo čaje. Navíc jsme zavedli slevu pětadvacet procent na dětské výrobky, takže můžou výhodněji koupit třeba kaše a kojenecká mléka," popsala zástupkyně vedoucí prodejny Kateřina Nováková s tím, že o akci informovali zákazníky už předem. „U vchodu jsme měli několik dní umístěné letáčky," uvedla.

Například Vyškovanka Monika Musilová o tom, jestli letos přispěje, ještě není přesvědčená. „Jestli se rozhodnu jít na nákup, tak bych určitě něco koupila i do sbírky. Vyloženě za tímto účelem ale do obchodů nepojedu," svěřila se.

Národní potravinová sbírka je celonárodní charitativní sbírkou potravin. Letos se koná podruhé. Potravinové banky postupně přes neziskové organizace rozdělí jídlo konkrétním lidem. Na většině míst zákazníci můžou nakoupit a darovat zboží od osmi ráno do osmi večer. Výjimkou je ale třeba právě vyškovská drogerie. „Budeme mít otevřeno podle standardní otevírací doby do jedné odpoledne," upřesnila Nováková.