Poctivý uzenář vyhrál pivo na rok zdarma. O vítězi rozhodli svými hlasy naši čtenáři.

Motto: "Nabízíme lidem uzeniny vonící domovem, které znali ze zabíjaček."

Romana Vlacha přihlásil do soutěže jeden z jeho spokojených zákazníků a ze slov uzenáře je jasné, že za ty roky, kdy jeho rodina provozuje podnik, jich bylo nespočet. „Můžeme se pochlubit několika generačním odkazem. Už můj pradědeček začal se živností a děda, když nemohl v minulém režimu podnikat, chodil aspoň po zabíjačkách a mě brával s sebou,“ líčil počátky rodinného uzenářství jeho poslední příslušník.

Právě při nesčetných výletech na zabíjačky získal nejen lásku k řemeslu, ale také inspiraci pro svou budoucí výrobu. „Žádný speciální výrobek nemáme. Snažíme se dělat poctivou uzeninu, která by se blížila domácím výrobkům, na které byli lidi zvyklí právě z dob zabíjaček. V tom by snad mohlo být naše tajemství,“ prozradil uzenář.

Není se čemu divit, že bučovický uzenář Roman Vlach zvítězil na Vyškovsku na celé čáře. Na panu Vlachovi nás zaujalo především jeho nadšení a poctivost, s kterou každý den přistupuje ke své práci a zákazníkům. Vítězství chápe právě jako odměnu své práce a práce svých spolupracovníků. „Vítězství mě samozřejmě potěšilo, tím spíš když je to vlastně pochvala od spokojených zákazníků, o to je to potěšení větší,“ řekl uzenář.

Fachman získal kromě dalších dárků pivo na celý rok zdarma. Jak s odměnou od Velkopopovického Kozla naloží? „Výhru si samozřejmě nenechám jenom pro sebe. Rozdám ji rodině a kolektivu, protože hlavní zásluhu na tak velkém úspěchu mají naši zaměstnanci,“ doplnil skromně Vlach.