„Rodinné dvojdomky pro sociální nájemní bydlení jsme postavili na místě bývalé zemědělské usedlosti, kde tak vznikla nová ulice – obytná zóna, kde tři dvojdomky jsou po levé straně nové silnice a další tři po pravé,“ sdělil starosta Kozlan Karel Pospíšil.

Domy mají kompletní infrastrukturu: splaškovou i dešťovou kanalizaci, nový vodovodní řad, elektrické rozvody, veřejné osvětlení, rozvody optické sítě, novou účelovou cestu a parkovací stání.

Bývalá střední zdravotnická škola v Dědicích.
Město plánuje demolici přístavby školy v Dědicích. Budova najde nové využití

Každý byt má přibližně dvaačtyřicet metrů čtverečních. Skládá se ze dvou pokojů a chodby. V koupelně nechybí sprchový kout. „Z chodby je také vstup do prvního pokoje s kuchyňskou linkou, která je doplněná sklokeramickou varnou deskou a pečící troubou,“ vyjmenoval starosta Pospíšil.

V majetku obce

Vytápění zajišťuje elektrické podlahové topení. Pokoj s kuchyňskou linkou má také klimatizaci, jenž slouží pro chlazení s možností využití i pro vytápění.

Dvojdomky zůstanou ve vlastnictví obce. „Prioritně jsou pro lidi žijící v katastrálním území Kozlan s neuspokojenou bytovou potřebou. Jde o obyvatele, kteří nemají možnost k užívání žádného obydlí nebo využívají nevhodné, případně jsou ohroženi jeho ztrátou. Majetkové a sociální poměry jim neumožňují překonání této životní situace,“ vysvětloval Pospíšil.

Do Slavkova se vrátí také Veteranfest.
Hudba, jarmarky, napoleonští vojáci i veteráni. Slavkov láká na atraktivní akce

Domky jsou už zkolaudované a byty v nich připravené pro nové obyvatele. „Počet zájemců v současné době přesahuje nabídku. Prvních šest bytů jsme už přidělili, dalších šest přidělíme v nadcházejících měsících. Náklady na budování domů i technické a dopravní infrastruktury přesáhly třicet milionů korun,“ dodal starosta. Dvě třetiny pokryly dotace.