„V nemocnici by se však nic podobného příště nemělo stát. Nedávná kontrola prověřila, že nová pravidla jsou nastavena dobře,“ řekla ředitelka nemocnice Věra Seidlová.

Dříve objednávala i vedla evidenci skladu jen jedna osoba. To už je ale minulostí. Podle ředitelky nemocnice dnes tuto práci vykonávají dva lidé, kteří se navzájem kontrolují. Vedení nemocnice oddělilo práci skladníka od funkce nákupčího. Kdyby někdo z nich dělal chyby, druhý pracovník by to prý zjistil.

Pro nákup jednotlivých druhů zboží navíc zavedla nemocnice limity a každý rok se namátkově kontroluje, zda soupis materiálu v počítači odpovídá skutečnosti.

Nyní pokračuje vyšetřování případu. „Státní zástupce nařídil výslech dalších svědků,“ řekl František Adamec, člen rady kraje, která projednávala na svém zasedání vývoj případu.

Přibližně před dvěma roky měla bývalá vedoucí nemocničního skladu Dana Smutníková připravit zařízení o velké peníze. Podle vyškovských policistů šlo zhruba o čtyři miliony korun.

„Žena se dopustila trestného činu tím, že především padělala doklady. Tím způsobila škodu ve výši tří milionů devíti set tisíc korun. Částka se ale může ještě změnit,“ řekl před časem mluvčí vyškovské policie Alois Gryc.