Jihomoravský kraj jim totiž přispěl šedesáti tisíci na nákup sportovního nářadí. „Pořídíme například gymnastickou lavici a odrazovou plochu. Dotace ale směřuje i na další akci, a to na vybavení šaten. Do těch plánujeme nakoupit lavičky," vyjmenovala jednatelka Tělovýchovné jednoty Sokol Luleč Anna Potáčová.

Nyní se v nich nachází jen háčky na bundy. „To z důvodu, že se nedávno sokolovna rekonstruovala, a některé věci tak potřebujeme dokoupit," vysvětlila vedoucí gymnastek Jana Rozehnalová.

Právě ta se svými svěřenkyněmi slaví poměrně velké úspěchy. Alespoň co se sokolského sportu týká. „Jsme na docela dobré úrovni, soutěžíme jak na kraji, tak celorepublikově a daří se nám vyhrávat. Na závody sportovní gymnastiky ale nemáme úroveň. Chybí nám vybavení. Například jen odrazová plocha stojí tři sta tisíc, takže zůstaneme u sokolské úrovně a postupně budeme naše sklady dovybavovat," plánovala Rozehnalová.

I přesto je zájem o gymnastiku ze strany rodičů dívek mezi čtyřmi a čtrnácti lety obrovský. A to nejen mezi obyvateli Lulče, ale i z okolních vesnic a Vyškova.

Některé zájemkyně ale musí lulečští sokoli odmítat. „Důvodem zájmu je, že například ve Vyškově je Sokol zaměřený všestranně. My jsme na Vyškovsku jediní, co cvičíme mimo jiné i gymnastiku," vysvětlila vedoucí s tím, že v současnosti cvičí pětadvacet žákyň.