DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Přestože záměr výstavby supermarketu posvětili krajští úředníci z odboru životního prostředí a územní řízení je v plném proudu, spolek trvá na svém. „Místo, na němž by měl Lidl vyrůst, je nevhodné. Musela by mu ustoupit historická budova bývalé sýpky a tím by se odkryl pohled na průmyslovou zónu poblíž zámku. Tím by památka utrpěla,“ nechala se slyšet členka bučovického Okrašlovacího spolku a zároveň zastupitelstva Jana Vlachová.

Stejně jako její další kolegové doufá, že Lidl na daném místě nevznikne. Nestalo by se tak poprvé. Řetězec usiloval o stavbu supermarketu v Bučovicích před několika lety, a to ve Slavkovské ulici. Měly kvůli tomu padnout k zemi dva domy, které stát nakonec prohlásil za památky. Ze záměru společnosti tak předloni sešlo.

Nyní ovšem odpůrci supermarketu s pomocí památkářů nemůžou počítat. „Plánovaná stavba nezasáhne do ochranné zóny bučovického zámku, takže k ní nemáme žádné připomínky,“ uvedla před časem Jana Firbasová z brněnského pracoviště Národního památkového ústavu. ⋌