Tehdy devatenáctiletá vysokoškolačka se v roce dva tisíce čtyři výrazně prosadila jako modelka.

Ačkoli modeling nikdy vlastně jako práci nebrala: „Byla to pro mě spíš zábava, i když časově dost náročná. Na vysoké jsem si tehdy vyřídila individuální studijní plán, takže se vše dalo zvládnout,” vzpomíná miss na první léta po svém triumfu.

Dnes už se modelingu nevěnuje. „Tuto životní etapu mám za sebou. Teď je čas nabírat jiné životní zkušenosti,” směje se. Momentálně žije v Londýně. Její šestiletá dcerka Julie tam chodí do první třídy a rodiče si zdokonalují angličtinu.

„Až do této doby jsme hodně cestovali. Zimu jsme trávili na horách a léto u moře. Jsme totiž sportovně aktivní rodina. Já se už dvanáct let věnuji potápění a před dvěma lety mě zaujal kiteboarding. Dcerka už ve třech letech plavala i lyžovala a teď s ní jezdím na snowboardu i černou sjezdovku. Teď jsou na řadě školní povinnosti,” povzdychla si.

I její manžel, podnikatel Milan Maděryč, má sport v krvi. „Jeho vášní je motorismus. Se závodním autem Audi se stal dvakrát Mezinárodním mistrem České republiky,“ prozradila na něj jeho žena.

Přestože je Eva velkou světoběžnicí, na Moravu ji to stále táhne. Zvláště na Vyškovsko vzpomíná s lehkou nostalgií. „K Vyškovu mám stále velké vazby. Vždyť jsem se tu narodila a studovala. Kromě toho zde už řadu let působí moje maminka jako lékařka. Navíc máme v Ruprechtově chalupu, kde jsem jako dítě trávila celé prázdniny. Ráda se sem vracím,” svěřuje se Kotulánová.

A hned také vysvětluje proč. Málokdo věří, že jsem se tady naučila lyžovat. V Ruprechtově je takový pidikopeček, s jediným vlekem široko daleko. Ten vlek tam už asi není, ale ty vzpomínky na “sjezdovku“, která ještě navíc končila v potoce, ve mně vždycky vyvolají úsměv,” zasnila se mladá žena.

Hned po soutěži zakotvila v Brně, kde se dodnes cítí nejvíc doma. „Máme zde dům a také obchod s věcmi, které ženy potřebují, aby vytvořily teplo domova,” vysvětluje.

V Brně však poslední dobou pobývá hodně málo. „Ale to se změní od příštího roku, kdy dcera bude chodit v Brně do školy a já se tak budu mít možnost naplno věnovat svému novému projektu, jenž se uskuteční právě v Brně,” slibuje.

Své plány však zatím tají. „Vše je ještě na začátku a nemám souhlas od patřičných správních orgánů. Administrativa se dost vleče. Nechci o tom moc mluvit, abych to nezakřikla,” říká. A tak Eva nakonec prozradila jen, že to má co do činění se sportem, zábavou a trochou adrenalinu.