Místní krásky si nicméně příliš nevěří, nebo v sobě nenašly dost zdravého exhibicionismu. Do soutěže se totiž přihlásila jen jedna dívka z Bučovic. To ale neznamená, že by se musela na molo vypravit sama. „Celkem je v soutěži nakonec deset dívek, většina pochází z Kroměřížska, jedna přijede až z Ostravska,“ informoval vedoucí správy sportovních a kulturních zařízení města Bučovice Josef Brychta.

Právě město ve spolupráci s kroměřížskou agenturou Fatima akci pořádá. „Spolupráce s Fatimou se nám velice osvědčila zejména při propagaci soutěže mezi dívkami,“ doplnil Brychta.

Podle něj uchazečky o titul Miss romantic omezovalo pouze věkové kritérium a kolekce aktuálních fotografií. Musely mít alespoň patnáct let. Naopak žádné předepsané míry nikdo striktně nevyžadoval, do soutěže se klidně mohla přihlásit hezká dívka vysoká třeba sto šedesát centimetrů.

Soutěž samotná bude pochopitelně hlavní kostrou programu. „Chybět samozřejmě nebude představení dívek, promenáda v plavkách a volná disciplína. V loňském roce tu byl silák Zekon a motorkáři, letos se chceme víc zaměřit na vlastní klání dívek,“ zdůraznil Brychta.

Přesto ani letos nebude chybět bohatý doprovodný program, který se ponese hlavně ve znamení hudby. „Divákům bych doporučil zejména vystoupení mladého písničkáře Martina Ledviny z nedalekých Letonic. Už jsem ho slyšel na vyhlašování Sportovce roku a musím říct, že mě skutečně zaujal. Proto jsme rádi, že se na této akci objeví. K Miss Romantic patří také hudba Karla Gotta, proto zazpívá Josef Bouda z bučovického Informačního střediska jako Karel Gott Revival,“ vyzdvihl Brychta.

Dodal, že překvapením pro všechny bude vystoupení takzvaných nanajských loutek v režii agentury Fatima.

Soutěž o nejkrásnější dívku má v Bučovicích už dvouletou tradici. V roce 2008 se konala poprvé, ještě pod názvem Miss charme. Tehdy na prvních třech místech skončily Eva Levíčková, Klára Svobodová a Nikol Pípová, diváckou Miss sympatie se stala Eva Procházková.

V loňském roce v soutěži Miss romantic zvítězila Ivana Hradilová, která si získala rovněž srdce diváků, a tím i titul Miss sympatie. První vicemiss se stala Adriana Buriánková, druhou Michaela Doupovcová.

Miss romantic 2010

- Bučovice, koupaliště v Hájecké ulici

- 17.00 otevření areálu pro návštěvníky

- 18.00 slavnostní zahájení

- 18.20 až 21.00 volba Miss romantic 2010 a Miss sympatie 2010, moderuje pohádkový princ Mirek Šimůnek

Doprovodný program:
- Vystoupení vyškovské skupiny N-JOY, Martina Ledviny, Karel Gott revival, Nanajské loutky, mistr úniků

Zdroj: město Bučovice, agentura Fatima