Mnohem víc aut v obci potvrdil starosta Tučap Miloslav Brandýs. „Doprava se nepochybně zvýšila. Když jedou řidiči ve směru od Rousínova a vidí semafor, odbočí na Nemojany. A stejně tak řada těch, co jedou od Vyškova, odbočují už na křižovatce k Lulči a přes Nemojany jedou k nám. Školáky jsme poučili, že mají být na cestách do a ze školy opatrní. I lidé říkali, že se to dá vydržet. Kalamita ale nastane, až se něco přihodí na dálnici D1. Snad to vydrží tak, jak je to nyní,“ doufá Brandýs.

Na rozdíl od Tučapských však někteří řidiči takovou trpělivost nemají. Vadí jim údajně krátké intervaly semaforu. „Potřebovala jsem do Brna, ale jela jsem po staré, protože na dálnici stál provoz. Myslela jsem si, že to bude v pohodě. Nebylo. Na tučapském kopci stála řada aut, kamionů a autobusů, takže jsem přes Tučapy projížděla asi dvacet minut. Zpátky jsem jela raději jinou trasou, protože byla dopravní špička, takže to tam muselo stát ještě déle,“ odhadla Blanka Navrátilová z Vyškova.

Podle vedoucího vyškovských silničářů Richarda Pokorného jsou semafory na průjezd nastavené tak, aby při obvyklém provozu co nejlépe obsloužily oba směry. „Bohužel v dopravní špičce musí řidiči počítat s mírným nárůstem zdržení. Přesto jsme žádné výraznější komplikace zatím nezaznamenali,“ okomentoval.