Celkově zabraly stavební práce čtyřicet dní. „Zaměstnanci dodavatelské firmy vybourali nevyhovující konstrukce silnice, upravili odvodnění a přeložky inženýrských sítí a zřídili obrubníky včetně konstrukčních vrstev nové silnice v celkové délce 918 metrů," uvedl ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Jan Zouhar.

Díky rekonstrukci přibyl v ulici také nový bezpečnostní prvek. „Jde o zpomalovací ostrůvek na vjezdu do města. Dokončení této stavby jsme vyřešili nevyhovující stav silnice. Celková úprava navazujícího uličního prostoru, včetně zřízení parkovacích stání a úprav chodníků je v režii města," dodal Zouhar.

Poloviční náklady

Původní odhadované náklady na rekonstrukci se pohybovaly kolem pětadvaceti milionů korun, nakonec se silničářům podařilo výrazně ušetřit. „Nabídka vítězné firmy byl nejvýhodnější nejen cenově, ale také dobou výstavby. Náklady tak klesly na pouhých jedenáct a půl milionu korun," vyčíslil Zouhar.

Novou silnici pochválila například Jiřina Světlá. „Jsem ráda, že ulice bude mít kvalitní asfalt, a že to ani netrvalo tak dlouho, jak jsem se ještě před časem bála," řekla Světlá.

Rekonstrukce Křečkovské ulice je poslední v řadě velkých dopravních staveb, které jihomoravští silničáři v minulých letech v okresním městě zvládli. V roce 2004 postavili kruhový objezd u Agrodomu, v roce 2006 v ulici Tržiště, v roce 2010 přestavěli podchod pod průtahem.