Lidem, kteří v ulici bydlí nebo jí často projíždějí, se tak po víc než měsíci uleví. „Já tu sice přímo nebydlím, ale pravidelně tudy chodím, takže sleduji, jak dělníci postupují. Myslím, že to zvládli dobře," podotkl například Hynek Doležel z Lípové ulice.

Podotkl, že lidé se pochopitelně na konec prací těší. „Je samozřejmě jasné, že lidem, kteří tu bydlí, je ten hluk nepříjemný a vadí jim i to, že nemůžou třeba parkovat nebo vyjíždět s auty, ale už to naštěstí končí. A koneckonců, kdyby se nic nedělalo, tak nikdy nic nemáme a kdoví, jak by město vypadalo," dodal Doležel.

Radost z blízkého konce úplné uzavírky ulice má i Jiřina Světlá. „Často tamtudy jezdím na Bučovice a tak mi pochopitelně uzavírka trochu zkomplikovala život, protože objížďka byla docela složitá. Ale jsem ráda, že ulice bude mít kvalitní asfalt a že to ani netrvalo tak dlouho, jak jsem se ještě před časem bála," řekla Světlá.

Rekonstrukci ulice mají na starost jihomoravští silničáři. „Máme už dohodnutá a předjednaná všechna opatření, aby bylo možné stavbu v daném termínu otevřít. V pondělí ráno tak řidiči budou zase moci Křečkovskou ulicí projíždět," řekl vedoucí technickosprávního úseku vyškovské oblasti Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Jan Olejníček.

Konec uzavírky může zkomplikovat jen počasí. „V podstatě přes víkend půjde už jen o umístění vodorovného dopravního značení, tedy o namalování pruhů na silnici. Při tom pochopitelně nesmí pršet. Ale věříme tomu, že počasí vydrží nějak rozumně," podotkl Olejníček.

Žádné velké problémy podle něj stavbu nezkomplikovaly. „Šlo to podle plánu, myslím, že pracovníci to zvládli velice dobře. Narazili tam jen na některé plynové přípojky s nedostatečným krytím, tam se musela silnice snižovat, proto odhadované náklady mírně vzrostly. Jde však jen zhruba o sto až dvě stě tisíc korun," dodal Olejníček. Celá stavba vychází na necelých deset milionů korun.

Stavební úpravy v ulici ovšem koncem uzavírky neskončí. Na řadu totiž přijde oprava chodníků, kterou má tentokrát na starosti vyškovská radnice. „Práce začnou na přelomu srpna a září. Vybraná firma se zaměří na rekonstrukci chodníků, stavbu nových parkovacích míst a prvků, které dopravu v ulici zklidní," uvedla už před časem mluvčí vyškovské radnice Dana Ryšánková.

Na rekonstrukci Křečkovské ulice čekali lidé několik let. Najatá firma tam zrekonstruovala kanalizaci a vodovod, ale nechala za sebou záplatovanou a děravou silnici a rozbité chodníky. Opravu zdržovaly nutné přeložky inženýrských sítí, jejich majitelé se nejdřív museli dohodnout s městem a krajskými silničáři.