DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Dopravu z centra Vyškova směrem na Bučovice opět zkomplikuje už druhá uzavírka Křečkovské ulice. Kvůli výstavbě kanalizace bude neprůjezdná v úseku od restaurace Letiště po kruhový objezd u Agrodomu. Po dokončení tohoto úseku by měla následovat celková rekonstrukce povrchu silnice po celé délce ulice.

„Stavba kanalizace začne, jakmile to bude možné. Předpokládám, že ještě na konci února. Skončit chceme do června,“ informoval ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Vyškov Vladimír Kramář.

Náklady na rekonstrukce přesáhnou dvacet milionů. Správce stavby Jaroslav Skácel upřesnil, že uzavírka začne 24. února. Nikdo přitom ještě netuší, kudy povede objížďka. „V tyto dny to pracovníci intenzivně řeší. V nejbližším termínu budeme veřejnost informovat,“ slíbila mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová. Co nejrychlejší dokončení stavby si přejí hlavně silničáři, kteří několikrát poukazovali na to, jak zhotovitel stavby provizorně upravil povrch vozovky. Připomíná tankodrom.

„Není dne, aby zde někdo nebyl. Lidé se ptají, co bude s tou hnusnou silnicí. Máme tu řadu stížností,“ prozradil vedoucí technicko - správního úseku vyškovské oblasti krajské správy a údržby silnic Jan Olejníček.

Z uzavírky mají hrůzu živnostníci. Například majitel restaurace Letiště Josef Kopinec. „Je asi logické, že kvůli minulé uzavírce jsem přišel o zákazníky. Teprve teď se mi začaly rozjíždět znovu tržby a opět nás čeká uzavírka. Je to k zbláznění. A nejsmutnější na tom je to, že je to všem úplně jedno,“ postěžoval si Kopinec.

Kvůli tomu, že společnost Vodovody a kanalizace Vyškov nedala zcela do pořádku povrch vozovky a tím nedostála závazkům, tak i ona se bude finančně podílet na rekonstrukci povrchu celé nové vozovky v Křečkovské ulici. „Částka vychází z toho, co jsme slíbili a neudělali. O jakou sumu se jedná, neprozradím, protože si nepřeji, aby to bylo zveřejněné v novinách,“ řekl Kramář.

Silničáři počítají s tím, že předběžné náklady na rekonstrukci silnice dosáhnou dvaceti milionů. „My bychom měli hradit patnáct milionů korun. Zbytek by měl připadnout na vodaře a město Vyškov,“ upozornil Olejníček.

Město zaplatí úpravy některých parkovacích stání a travnatých ploch. V ulici také upraví vjezdy k domům a napojení některých křižovatek. Tyto zásahy vyjdou městskou pokladnu na víc než tři miliony. „Kromě toho plánujeme ještě poměrně rozsáhlé opravy chodníků právě v Křečkovské ulici, ale bližší informace upřesním, až budeme mít stanovený rozpočet. To bude na začátku března,“ naznačila mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Silničáři nyní vybírají firmu, která rekonstrukci povrchu provede. Uzavírka bude nejspíš vedená stejnou trasou jako v minulém roce.

ČTĚTE TAKÉ SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY V PRAVÉM HORNÍM ROHU