Problematická je i jízda po silnici. Dlouhodobě špatný stav ulice chce vyškovská radnice začít řešit co nejdříve. Na čtvrtek proto naplánovala veřejné projednávání budoucích stavebních úprav s obyvateli ulice.

Na schůzku se chystá například Hana Bauchová, která v Křečkovské ulici bydlí. „Pokud mi to zdravotní stav dovolí, rozhodně se tam vypravím, ale jsem ohledně výsledku dost skeptická. Spravit ulici je rozhodně potřeba, ale jak to nakonec dopadne, to je otázka,“ pokrčila rameny Bauchová.

Veřejně U Kolejků

Čtvrteční schůzky v pohostinství U Kolejků se zúčastní představitelé Vyškova. Jedním z nich je i místostarosta Roman Celý. „S lidmi se na veřejném projednávání ohledně stavebních úprav Křečkovské ulice sejdeme v půl čtvrté odpoledne. Lidé měli možnost nahlížet do zpracovaných projektů už od začátku týdne,“ řekl místostarosta.

Zpracovávaný materiál se podle Celého týká především špatného stavu chodníků. „Nejde jen o to, zda jsou rozbité, ale také o jejich nevyhovující výškové úpravy a vytváření nových částí chodníků,“ vysvětlil Celý.

Díky rekonstrukci ulice mají také přibýt nová parkovací místa a také prvky, které mají zklidnit dopravu v ulici. „Cílem projektu je dosáhnout pokud možno rovnováhy mezi motorovou, pěší a statickou dopravou. Snahou radnice je také dosažení vyšší bezpečnosti silničního provozu, bezpečnosti pěších a navýšení kapacity parkovacích míst,“ uvedl Celý.

S opravami chodníků i úpravou parkovacích míst počítá město pro příští rok. Také řidičům, kteří ulicí pravidelně projíždějí, svítá na lepší časy. Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje se totiž chce pustit do rekonstrukce silnice.

I tyto opravy jsou naplánované na příští rok. „Rekonstrukce je závislá na získání peněz z rozpočtu kraje. Všechno ale nasvědčuje tomu, že nám peníze přidělí, takže snad to půjde bez komplikací,“ uvedl vedoucí technickosprávního úseku vyškovské oblasti Správy a údržby silnic Jan Olejníček.

Komplikace zatím vznikly jen kvůli tomu, že silničáři postupně do žádosti o dotace zahrnuli i část místní komunikace, na tu se ovšem podmínky pro získání peněz nevztahují. „Dohodli jsme se proto s městem, že tuto část silnice zaplatí. Předpokládané náklady z naší strany jsou něco přes třiadvacet milionů korun, ovšem přesnou částku nám určí až výběrové řízení a nabídka vítězné firmy,“ vysvětlil Olejníček.

Kvůli rekonstrukci

Problémy v Křečkovské ulici vznikly před několika lety, když brněnská firma zrekonstruovala tamní kanalizaci a vodovod. Jenže jako dědictví rekonstrukce lidem zbyla záplatovaná silnice a zdevastované chodníky.

Opravu město spolu s jihomoravskými silničáři plánuje už dlouho, komplikovaly ji však nutné přeložky inženýrských sítí. Energetici totiž plánují přeložit elektrickou síť ze sloupů do země. za zdržením proto podle města stála hlavně snaha sladit nutné úpravy do jednoho období.