Zatímco informace ve zpravodaji obce říkají, že se obyvatelé musí stihnout napojit do konce listopadu, podle starosty Drahomíra Kolaříka budou mít času mnohem víc. „Zjistili jsme, že za tak krátkou dobu by to lidé nestihli. Lhůta je tedy prodloužená do dubna příštího roku,“ ujistil Kolařík.
Podle zákona musí mít přípojky ke kanalizaci všichni obyvatelé. „Můžeme jim to přikázat. Ale je možné, že někteří nebudou chtít a bude těžké je přesvědčit o opaku,“ uvedl starosta.

Práce na stavbě kanalizace, které se už chýlí ke konci, značně zkomplikovaly provoz ve vesnici. Když akce začala, místní si hodně stěžovali na rozkopané cesty. Teď už jsou podle starosty o poznání klidnější.

„Některé ulice, jako třeba Sokolovská nebo Havlíčkova, už jsou průjezdné. Silničáři teď pracují na opravě průtahu obcí, ale letos to rozhodně nestihnou. Pouze natáhnou hrubý asfalt,“ informoval Kolařík.

Hned na jaře příštího roku ovšem cestáři budou pokračovat v opravách, a to ve Václavské a Brněnské ulici. Celé Křenovice pak mají být bez problémů průjezdné v listopadu roku 2009.