Na letošní sezonu budou mladí hasiči z Křenovic dlouho vzpomínat. Na přeboru Moravské hasičské jednoty v Přerově získali hned dvě ceny a to pohár primátora města Přerov za nejlepší požární útok a pamětní plaketu za první místo v uzlování. Celkově družstvo obsadilo druhé místo. V této souvislosti stojí za zmínku zejména perfektně provedený požární útok na nástřikové terče.

Při hodnocení této disciplíny se neměří čas po sražení terče vodou, ale po nastříkání desetilitrové nádrže umístěné za terčem. Křenovičtí dosáhli času jednadvaceti sekund a tří desetin sekundy. Díky těmto výsledkům postoupili na červnové Mistrovství České republiky mládeže hasičských jednot v Hlinsku. Jako čtvrtí nejlepší se tam stali nejlépe umístěným družstvem z Moravy.

Odvezli si také pohár za druhé místo v uzlování. Sezónu jako každoročně zakončovalo družstvo v Křenovicích, kde se pátého ročníku soutěže v požárním útoku – Memoriálu Boženy Spáčilové zúčastnilo dvacet dětských družstev převážně z Vyškovska. Pro křenovické družstvo to byl závěr sezóny mimořádně šťastný. V soutěži zvítězilo časem čtrnácti sekund čtyřiasedmdesáti setin sekundy, což byl nelepší čas dosažený letos při soutěžích na Vyškovsku.

Družstvo letos závodilo ve složení Veronika Žampachová, Nicole Floriánová, Romana Müllerová, Martin Svoboda, David Kříž, Marek Novoměstský, Petr Paleček, Pavel Hortvík, Monika Grossová a Martin Cupák. Přípravu dětí měl na starosti Jaromír Konečný, kterému pomáhali zejména Alena Floriánová, Jan a Petr Matulovi. Na kondiční přípravě dětí se podílela také bývalá basketbalistka a kapitánka reprezentace Romana Hamzová.