Policisté se budou anonymem zabývat už podruhé. Napoprvé vyšetřování nepřineslo výsledek. „Nechtěla jsem to nechat jen tak. Začala jsem hledat potencionálního koaličního partnera pro KDU-ČSL pro komunální volby, které budou příští rok. A chtěla jsem mít jistotu, že nemá s anonymem nic společného. Šlo totiž o cílený útok před posledními komunálními volbami,“ řekla Straková.

Ta oslovila soudní znalkyni z odboru kriminalistiky se specializací na jazykovou expertizu, aby porovnala anonym psaný na počítači s několika texty. „Odbornici jsem předala text z volebního programu hnutí ProRousínovsko a články současného starosty Jiřího Lukáška, které publikoval v rousínovském zpravodaji. Ve všech těchto textech byly podle závěrů znaleckého posudku zjištěné znaky autorství stejné osoby,“ poukázala opoziční zastupitelka.

Proto také podala na policii podnět k prošetření věci. „Zároveň jsem o svých krocích informovala zastupitelstvo, starostu Lukáška a představitele hnutí ProRousínovsko,“ sdělila.

Lukášek popírá, že je anonym jeho práce. „Navíc z posudku, který mám od paní Strakové k dispozici, nevyplývá, že texty a anonym psal stejný člověk. Pouze zmiňuje, že ho psala větší skupina lidí a že některé části by pravděpodobně mohla stylizovat stejná osoba. S textem nemám a nikdy jsem neměl nic společného,“ vyjádřil se Lukášek, který před třemi roky kandidoval za uskupení ProRousínovsko. Podle něj jde pouze o volební boj.

U policistů už nicméně leží podnět k prošetření případu, jak potvrdila vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová. Dostali ho předminulý týden. „Kolegové z obvodního oddělení oznámení prověřují a zabývají se poznatky, které jim oznamovatelka předala,“ přiblížila.

Bývalý starosta Havíř, proti kterému byl anonym z velké části namířený, se na záležitost podle svých slov snaží zapomenout. „Dost mě to trápilo a už se k ní nechci vracet. Ještě dnes, když si na ni vzpomenu, se mi dělá špatně,“ okomentoval Havíř.