Jeho slova potvrdil i správce dědického hřbitova Ladislav Maleček. „Půda se propadla hned na několika místech. Firma tak musela podloží pořádně vyztužit," přidal se Maleček.

Zásahy se však netýkaly jen podloží, ale také podstavce a samotného kříže. „I přesto, že právě kříž je památkou a patří pod vyškovský odbor kultury, podařilo se nám pomník zrekonstruovat kompletně. Získali jsme dotace také na podstavec," byl spokojený Wasserburger.

Oprava vyšla na několik desítek tisíc korun. „Podle mého názoru to každopádně není nijak závratná částka na to, jak velký má kříž pro lidi význam," dodal šéf osadního dědického výboru.

Podle něj byl symbol křesťanství doslova v zuboženém stavu. „Už nám chybí jen obnovit nápis na podstavci, ale to už je prakticky jen drobnost," zmínil Wasserburger s tím, že opravu výbor zahájil nejen proto, že hřbitov leží na dědickém katastru, ale zejména z důvodu, že právě Dědičtí mají na hřbitově své příbuzné. „Cením si toho, že obyvatelé pravidelně k místu chodí a udržují nezávisle na nás i hroby v okolí kříže, ve kterých jsou ostatky farářů," pochválil iniciativu Maleček.