„Přes zimu rozsáhlé opravy neděláme. Dělníci pracují jen na menších vysprávkách, kdy je například potřeba jen natáhnout povrch silnice," vysvětlila Ledvinová.

Dřív než v dubnu se tak podle ní nechystá ani žádná uzavírka v souvislosti s opravou nebezpečného místa. „Pro letošní rok zatím ani nemáme naplánované žádné částečné nebo úplné uzavírky. Jejich termíny budou známé nejdřív na konci března," doplnila mluvčí.

Pracovníci Ředitelství silnic a dálnic v loňském roce připravili místo pro rozsáhlou rekonstrukci, na niž místní čekali několik let. Aby mohla nákladní auta a další těžké stroje vjíždět na stavbu, museli zabezpečit několik mostů, a to v Nesovicích, Kozlanech a Bučovicích. První akcí, do níž se ihned po zahájení stavby pustili, bylo bourání domů, které bránily rozšíření křižovatky.

Hlavní práce je ovšem čekají v letošním roce. Dělníci vychýlí osu silnice I/50 severním směrem kvůli nevyhovující vzdálenosti železničního přejezdu. Zároveň s jeho úpravou změní i zabezpečovací zařízení u trati. „Silnici rozšíří severním směrem kvůli přidání řadicích pruhů v křižovatce. S osazením semafory se nepočítá," vyjmenovala nejdůležitější změny Ledvinová.

Rekonstrukci nesovické křižovatky cestáři zahájili v říjnu loňského roku, termín dokončení mají naplánovaný na duben 2014.