Rekonstrukce objektu je rozdělená do tří etap. „Dohromady vyjdou zhruba na osm set tisíc korun včetně daně. Žádali jsme i o dotace. Pokud je nedostaneme, budeme muset akci zaplatit z obecního rozpočtu," řekl nesovický starosta Vítězslav Reška.

Práce nemá na starosti pouze odborná firma, podílejí se na nich i hasiči, kteří pořádají brigády. „Podnik vydláždí cestu, my obložíme garáž. Dvůr by pak měl být hotový do září," sdělil starosta nesovického sboru dobrovolných hasičů Zdeněk Martinec s tím, že v září se také budou konat oslavy na počest sto dvaceti let od založení sboru.

Hasiči rovněž dostanou novou dodávku. „Měli bychom ji mít v průběhu dubna. Stála jeden milion šest set třicet tisíc korun. Z toho čtyři sta tisíc jsme dostali od kraje jako dotaci," zdůraznil Reška.

V současné době je auto v opravně. Ne ovšem z důvodu, že by už bylo rozbité. „Předělávají ho. Doplňují například sedadla, aby se do dodávky vešlo devět lidí, zásuvky na hadice, výsuvy na kalové čerpadlo. Budeme tam mít zabudovanou i vysílačku a hlavní napojení na elektřinu, kam umístíme ruční vysílačky a svítilny," přiblížil Martinec. Auto podle něj bude v servisu osm týdnů.

Slavnost, při níž kněz požehná nejen nové dodávce, ale i sošce svatého Floriána a novému praporu, se odehraje 21. května u nesovické kapličky. „Prapor jsme si objednali v Brně. Uspořádali jsme na něj veřejnou sbírku. Asi metrovou sošku Floriána nám udělal sochař z Nemochovic, stála dvanáct tisíc korun. Čtyřmi tisíci na ni přispěla obec. Umístíme ji v průčelí hasičské zbrojnice," zmínil starosta dobrovolných hasičů.