Už od poloviny týdne však auta na semaforech čekat nemusejí. A to i přesto, že na stavbě dělníci dodělávají dokončovací práce. „Teď ještě pracovníci osazují svislé dopravní značení. Zbývá osadit vnitřní kruh křižovatky, to se snažíme časově sladit s investicí firmy EDP,“ poznamenala tajemnice městského úřadu v Rousínově Ludmila Havlíčková.

Nový kruhový objezd vznikl u průmyslových zón firem EDP a Ferobet. Právě kamiony mířící do těchto firem jezdily před postavením objezdu přes centrum Rousínova. „Postavením okružní křižovatky se přesune převážná část dopravy do dvou největších výrobních areálů v Rousínově mimo zastavěné území města,“ vysvětlila výhody nové okružní křižovatky Havlíčková.

Největší problémy vznikaly v rousínovské místní části Slavíkovice. „Zejména ve Slavíkovicích jsme se potýkali s velkým množstvím aut, která tam zbytečně parkovala,“ doplnila Havlíčková.

Okružní křižovatka už je těsně před dokončením. „Už brzy ji budeme moct předat. Ještě zapojíme veřejné osvětlení a předláždíme okolí. Předání stavby plánujeme na 30. září,“ uvedla mluvčí dodavatelské společnosti Strabag Edita Novotná.

Datum potvrdila i tajemnice rousínovského městského úřadu. „Příští týden začne předávací řízení mezi investorem a zhotovitelem. Stavba samotná bude ukončená do konce roku 2011 ještě nutnou administrativou,“ upřesnila Havlíčková.

Stejně jako kruhový objezd u Komořan bude strážit také rousínovský rondel zmenšenina sochy Svobody, která je symbolem společnosti EDP. Ta pro tyto účely odkoupila pozemek uvnitř okružní křižovatky.

Náklady na vybudování okružní křižovatky vyčíslila dodavatelská firma na tři miliony sto padesát tisíc korun bez daně z přidané hodnoty. Částku uhradí Rousínov ze svého rozpočtu.