S městem vede dlouhodobé spory a odmítá, aby se na jeho pozemcích v Potoční ulici v Dědicích stavělo. „Je to vrchol všeho, v pondělí vydali rozhodnutí a v úterý přijel bagr. Zavolal jsem proto policii, protože tohle tak určitě nenechám,“ řekl Krutílek. Podal už také trestní oznámení na starostu města Karla Goldemunda a další funkcionáře města. Jde o sedm lidí.

Škodu na orné půdě vyčíslil na pětatřicet tisíc korun. „Je to organizovaná skupina zlodějů, mafie,“ nebral si servítky Krutílek.

Starosta Goldemund se k případu odmítl vyjádřit. „Vím o tom, že na mě podal trestní oznámení a těším se na to,“ vzkázal pouze.

Spor vznikl před pěti lety. Úřady tehdy nařídily Krutílkovi, aby ze svých pozemků odstranil nepovolenou ohradu. Muž se rozhodl cestu, kterou desítky let využívají dědičtí zahrádkáři, rozorat a znemožnit jim přístup k jejich kolonii.

O případu:• Kauza trvá pět let. Úřady Krutílkovi nařídily, aby odstranil načerno postavenou ohradu na jeho pozemku.
• Ten cestu, která vede k zahradám rozoral, aby po ní znemožnil příjezd
• Podle soudu jde o veřejně přístupnou komunikaci
• Město chtělo cestu opravit, majitel nesouhlasí


Město se po stížnostech lidí obrátilo na vyškovský okresní soud. Podalo návrh na předběžné opatření. To zmrazí stávající poměry, dokud ve věci nepadne konečné rozhodnutí. Krutílek tak nesmí svou půdou volně disponovat. Město ho zažalovalo, soud prohrál, ale odvolal se ke Krajskému soudu v Brně.

Při opravách cesty se radnice odvolává na zájmy zahrádkářů. „Z jejich strany byly stížnosti, že je veřejná cesta po zimě nesjízdná a jsou na ní vyježděné koleje. Obec má ze zákona zajišťovat potřeby svých obyvatel. Po rozhodnutí vedení města měla nastat úprava části cesty, kdy se měly zahladit nerovnosti. Tomu ale pan Krutílek zabránil,“ podotkl mluvčí vyškovské radnice Michal Kočí.

Kauzu teď řeší policie. „Případem se zabývají kolegové z obvodního oddělení ve Vyškově. Prověřují, zda se někdo nedopustil protiprávního jednání,“ okomentovala mluvčí vyškovské policie Alice Musilová.