„Na ulici se přitom na přelomu směn tvoří kolony i bez omezení. K tomu je zde vysoký provoz kamionů a vozidel mezi jednotlivými firmami. Ulice by již dávno zasloužila rozšíření o druhý pruh přinejmenším u benzinky a Tovární ulice,“ reagoval Vyškovan Michal Sochor.

Úsek je součástí průtahu města na silnici III/0462. „Jednalo se o rozhodnutí několika expertů. Akce podobného rozsahu pokaždé někoho omezí, o dopravní zátěž tedy půjde, ale znovu žádám obyvatele města o shovívavost,“ sdělil starosta Karel Jurka.

Uzavřené skončí ulice Sportovní, Jungmannova a Na Vyhlídce s výjimkou pro bydlící. Při příznivém počasí řidiči zaparkují třeba i v poli podél Olomoucké. „Parkovat na poli i v pěkném počasí bych rozhodně nechtěla, takže předpokládám, že většina jich zůstane na cestě nebo mezi bytovkami. S dopravními omezeními nesouhlasím. Člověk, který se potřebuje dostat do Vyškova ze strany za Pustiměří, to bude muset celé objíždět,“ komentovala Vyškovanka, která si nepřála uvést jméno, redakce Rovnosti ho však zná.

Zmínila třeba možnost vybudování dočasného parkoviště na letišti. S tím souhlasí také Michal Sochor. „Kryštof není Metallica nebo jiná, celosvětově známá kapela, aby bylo toto omezení nutné. Navíc v blízkosti jsou jiná parkoviště u bazénu, Dukly, Posádkového domu armády, areálu u vojenských škol nebo zimního stadionu,“ divil se Sochor.

OMEZENÍ DOPRAVY
Olomoucká ulice ve Vyškově bude od 14:30 pouze jednosměrná ve směru na Pustiměř.
Uzavřené skončí ulice Sportovní, Jungmannova a Na Vyhlídce s výjimkou pro bydlící.
K parkování využijí řidiči například právě Olomouckou ulici a v případě dobrého počasí i pole podél ulice.

I když ale město poskytuje určitou součinnost, pořadatelé jsou daní. Do stadionu Za parkem pustí první fanoušky už po třetí hodině odpoledne. „U vstupního koridoru najdou zájemci také připravený stan s antigenním testováním. Negativní výsledek jim poslouží pro návštěvu akce. Bude tam možné také vystavení certifikátu,“ ujistil ve čtvrtek za organizátory páteční hudební akce Zbyněk Zbořil.

Využijí přitom plochu travnatého hřiště, kde místní fotbalový klub usiluje o dotaci k jeho rekonstrukci. „Jsme domluvení s pořadatelem, že po koncertu uvede hřiště do původního stavu. V budoucnu každopádně usilujeme o výměnu trávníku, ale ještě nevíme, jestli tentokrát získáme dotaci,“ komentoval sekretář Městského fotbalového klubu Vyškov Martin Neubauer.

Samotná akce začíná v areálu ve čtyři hodiny odpoledne vystoupením Adama Mišíka. Teprve po sérii předskokanů se dostanu o půl deváté večer na řadu právě Kryštof se svým dvouhodinovým koncertem. Pořadatelé podle svých slov prodali více než devět tisíc vstupenek, mnozí majitele je však nyní na sociálních sítích nabízejí, protože se z různých důvodů nemohou páteční události zúčastnit.