U nádraží totiž chybějí cedule, které by návštěvníky k zooparku nasměrovaly. „Nikde nejsou směrovky, kudy mají jít. Na tom by se mělo zapracovat,“ míní.

Špatné značení trasy k zoo v pondělí potvrdila rodina Paulíkova z Kyjova, která přijela do Vyškova autobusem. „Kdybychom si cestu nenastudovali dřív, nevěděli bychom, kudy se do zoo dostat,“ konstatoval Paulík.
Ke kritikům se přidala také Ivana Váňová ze slovenského Doubravníku. „Značky jsme si všimli až pět set metrů před zoo,“ podotkla žena, která přijela s dětmi autem.

o zooparku
· vznikl v roce 1965
· chová přes 500 zvířat 125 druhů
· součástí je i DinoPark, hvězdárna a Babiččin dvoreček s domácími zvířaty
· 31. 8. přibude nový pavilon Austrálie s klokany

Radnice nechává propagaci na zooparku, který je příspěvkovou organizací města. „Značení lze přehlédnout. Když lidé neví, Vyškované jim poradí,“ reagoval mluvčí města Michal Kočí.

Zoo argumentuje tím, že návštěvníky detailně navádí na svých webových stránkách. „Máme web, kde jsou podrobné plánky, jak se k nám dostat,“ sdělil Pavel Klvač z marketingu vyškovského zooparku.

Přesto se chce zoopark vrátit k tomu, že bude cesta lépe označená na sloupech veřejného osvětlení. Jako dříve. „Když se značení zpoplatnilo, stáhli jsme je,“ objasnila investiční referentka zoo Dagmar Nepeřená.
Jak dodala, nové značky se mají ve Vyškově objevit příští sezonu. „Chystáme je pro pěší i řidiče ve směru z Blanska, u Lidlu a na nádražích,“ vzkázala.

LUCIE PINKOVÁ