Podle Kadlece však situace není tak špatná, jak se někteří domnívají. Například díky trojrozměrnému promítání v kině.

Spokojená s kulturní nabídkou ve městě je například Jana Gregorová. „Teď už moc často na koncerty nebo do divadla nechodím, ale myslím si, že nabídka je dostatečná. I když pravda je, že hlavně pro střední generaci nebo starší. mám vnučku a ta tu tolik vyžití nemá,“ podotkla Gregorová.

Také studentka vyškovského gymnázia Charlota Blunárová by širší nabídku divadel, koncertů a dalších kulturních akcí uvítala. „Myslím si, že Besední dům nabízí dost akcí, ale převážně pro naše rodiče a prarodiče. Já osobně například jezdím za kulturou do Brna,“ řekla Blunárová.

Dodala, že velký ohlas měl nejen mezi mladými před dvěma lety hudební festival Rock Shock. „Byla to fajn akce a mrzí mě, že se v ní už nepokračovalo, ať už jsou důvody jakékoli. Kdyby se kulturní středisko pokusilo jít podobnou cestou, možná by to bylo řešení, jak oslovit mladé lidi,“ myslí si Blunárová.

A Městské kulturní středisko podle ředitele Kadlece právě podobné plány má. „Díky tomu, že se nám podařilo navázat dobré vztahy s novým vedením vyškovského pivovaru, chystáme hudební léto v jeho areálu. Půjde o přehlídku vyškovských kapel, kterou jsme loni měli na náměstí a nebylo to úplně šťastné řešení,“ řekl Kadlec.

Městské kulturní středisko podle něj není organizace, která by se mohla trefit do vkusu úplně všem, ač by se sebevíc snažila. „Nemá cenu snažit se násilně tlačit mladé lidi na naše akce, koneckonců pro ně je tu několik klubů, kam určitě půjdou radši. I to hudební léto už je spíš pro ty trošku starší. Myslím, že pro ostatní máme akcí hodně a ti nejmladší k nim časem dorostou,“ podotkl ředitel.

Za poslední rok se nabídka akcí skutečně hodně rozšířila. „Navíc se povedlo několik věcí, v které jsem doufal. Jedna z nich je digitalizace kina a zavedení trojrozměrného promítání. I tohle je jeden z impulsů, který může potěšit právě mladší návštěvníky,“ připomněl Kadlec.

S kinem souvisí i další věc dotáhnutá letos do konce, a to propojení Vyškova s dětským filmovým festivalem ve Zlíně. „Už je to domluvené, budeme tu mít slavnostní promítání festivalových filmů. Budou i v původním znění, takže očekáváme opravdovou festivalovou atmosféru,“ přiblížil další plány ředitel.

Mezi další chystané akce patří například Den s Hanáckou besedou, kde se město opět pokusí pokořit rekord v počtu tanečníků najednou tančících hanáckou besedu.

Kadlec je s uplynulým rokem spokojený. „Akcí je teď podstatně víc. A je to znát i na lidech, protože na ně chodí, oceňují, že se nemusí trmácet do Brna nebo dokonce do Prahy,“ dodal ředitel.