Kulturní dům předloni zdevastoval požár. „Rekonstrukce byla v plánu už před tím. Vlivem této nešťastné události však je rozsah prací mnohem obsáhlejší, než se počítalo,“ připustil Dvořák.

Obci funkční kulturní dům chybí. „Po kostele a hospodě je třetím nejdůležitějším zastřešeným shromaždištěm v Drnovicích. Obec bez něj žít dokáže podobně jako domácnost bez obývacího pokoje,“ prohlásil předseda místního spolku Drnka Pavel Klvač.

Práce se postupně dotknou veškerých prostor a zařízení. „V podstatě by se dalo říct, že zůstala jen hrubá stavba. Rekonstruujeme budovu doslova od podlahy,“ komentoval místostarosta Dvořák.

Desítky milionů korun

Náklady ještě přesně nejsou známé, podle obce půjde řádově o desítky milionů korun. „Rozšíří se veřejné záchody, vzniknou nové skladové prostory a bar s kuchyňkou bude možno využít na třech místech. Nově budeme moci využívat třípodlažní výtah, úplná obměna se týká i jevištní techniky,“ vyjmenoval místostarosta.

Místní obnovu kulturního domu vítají. „Je to skvělé. Držím jim palce, ať jim to jde od ruky,“ konstatovala třeba Petra Svobodová.

Obnovená budova nemusí sloužit jen místním. Drnovice jsou například ochotné pomoci nedalekému Vyškovu, kde chystají přístavbu Besedního domu, což dočasně omezí kapacity města při pořádání kulturních a společenských akcí. „Nadále se nebudeme bránit poskytnout náš kulturní stánek k pořádání akcí komukoliv z blízkého i dalekého okolí. Jsme seznámeni s tím, co se ve Vyškově chystá, a vzhledem k oboustranným dobrým vztahům, jsme připraveni okresní město podpořit,“ ujistil Dvořák.

Obnova fotbalového stadionu

Jiným projektem v Drnovicích je obnova fotbalového stadionu. Ten připomíná slavnou historii fotbalového klubu, který hrával i nejvyšší domácí soutěž. „Tribunu A opravujeme v podstatě od chvíle, kdy jsme se stali vlastníkem této nemovitosti. Nejnutnější opravy jsou postupné, nejnákladnější byla kompletní rekonstrukce kotelny, abychom mohli zprovoznit topení,“ vysvětlil Dvořák.

Opraveny jsou kanceláře ve druhém patře tribuny A, od března je bude obec pronajímat. „V prvním poschodí se už dokončují opravy zázemí pro fotbalisty, které bude od jara využívat místní fotbalový klub,“ sdělil Dvořák.

Tribuna B se opravy nedočká. Obec chce mít letos hotovou projektovou dokumentaci na její demolici.