„Podstatou projektu jsou úpravy veřejného prostranství v naší obci tak, aby se daly pořádat kulturní a společenské akce kdekoliv na návsi a ve venkovních prostorách. V místní části Manerov je totiž tradičně vysoká účast na různých akcích. V místě nás ale omezuje jen malý sál vedle hospody,“ objasnil důvody starosta Bohdalic Jan Hrežo.

Za dotaci, kterou na projekt Kaštánek získal, tak pořídili hlavně stoly a lavice. „Podařilo se nám získat na projekt Přijďte k nám, stojí to za to dvě stě tisíc korun. Za peníze jsme nechali udělat sto dvacet metrů čtverečných mobilního parketu a dvacet souprav laviček a stolů. Díky tomu jsme tak mohli letošní hody uspořádat venku, také se mohla uskutečnit tradiční jízda králů. A hlavně si už nemusíme půjčovat lavičky jinde,“ pochvaloval si starosta.

Podle jeho slov se na rozšíření kulturní nabídky podílela snad půlka vesnice. „Vlastními silami všech složek jako jsou třeba členové občanského sdružení Manner, dobrovolní hasiči nebo folklorní soubor Koštéř jsme vše zkompletovali a natřeli. Teď už nám bude vše snad dlouho sloužit,“ doplnil starosta Hrežo.