Původně si prý chtěla jen zformovat postavu. „V posilovně jsem se ale seznámila se svým dnes už bývalým přítelem, který ve fitnessu nějakou dobu závodil. Tak jsem se rozhodla zkusit to také," vzpomíná dívka, která nicméně zpětně přiznává, že start kariéry nebyl zrovna záviděníhodný.

Tehdy totiž kvůli nevhodnému stravování propadla anorexii a bulimii. Skladbou jídelníčku se začala zabývat až po čase. A dnes, ačkoliv kvůli sportu musí držet dietu, už si dokáže vytvořit jídelníček na míru svým potřebám.

O zdravotním problému, s nímž se stále vyrovnává, se však nestydí mluvit. O problémech, které anorexie i bulimie způsobují, informuje například ve svých videích zveřejněných na internetu. „Jedná se o nemoci, o nichž se mluví čím dál méně, ačkoliv jimi trpí mnoho dívek," říká studentka, kterou zanedlouho čeká zkouška dospělosti.

Kvůli třífázovým tréninkům a individuálnímu školnímu plánu musí dohánět školu o prázdninách. To si ale podle jejích slov žádá kariéra každé soutěžící bikini fitnessu. Jí se to nicméně vyplácí. Letos se stala vicemistryní Moravy a Slezska v kategorii bikini fitness do sto čtyřiašedesáti centimetrů a byla pátá na mistrovství České republiky.

V soutěžích se hodnotí především symetrie těla, kvůli které v létě podstoupila zvětšení prsou. Proto také musí vynechat podzimní závodní sezonu. A vzhledem k tomu, že ji na jaře příštího roku čeká maturita, vypadá to, že závodit bude až za rok. „Momentálně tak většinu času věnuji přípravě do školy. Jarní sezonu obětuji maturitě a přijímacím zkouškám na vysokou školu. Ale ve fitnessu plánuji pokračovat. A to nejen jako závodnice, ale i jako trenérka," prozrazuje studentka vyškovského gymnázia, která se ve volném čase věnuje také fotomodelingu.

A i na tomto poli sklízí úspěchy. „Letos jsem se dostala do finále soutěže CzechBeauty 2016," zmiňuje Doležalová.

ANNA RAUŠEROVÁ