Jak už Vyškovský deník Rovnost informoval, kupcem je právnická osoba. „Kdo je konkrétním zájemcem, nicméně sdělíme až po úhradě kupní ceny," informoval tehdy mluvčí ministerstva obrany Jiří Caletka. Zálohu už vítěz výběrového řízení zaplatil.

10,5milionu korun utrží armáda za Posádkový dům armády ve Vyškově. Peníze by ministerstvo obrany mělo mít na účtu do konce tohoto týdne.

Kupní smlouva, kterou s ním ministerstvo uzavřelo, byla 24. srpna opatřená schvalovací doložkou rezortu financí. „Po doručení schválené kupní smlouvy na ministerstvo obrany byla 2. září vystavená faktura na uhrazení zbývající částky. Tu musí kupující zaplatit nejpozději do pětačtyřiceti dnů ode dne vystavení faktury," přiblížil Caletka.

Znamená to, že nejpozději na konci tohoto týdne by mělo mít ministerstvo peníze na účtu. „V případě, že vítěz výběrového řízení uhradí ve stanovenou dobu splatnosti kupní cenu, podáme návrh na vklad do katastru nemovitostí," potvrdil Caletka.

Z plánovaných sto milionů korun, které ministerstvo obrany původně chtělo za prodej získat, utrží pouhou desetinu. K tomu, aby se objektu zbavilo, ho přivedla analýza, která zohledňovala snižování počtu příslušníků armády ve Vyškově. Dalším důvodem bylo minimální využití budovy a s tím spojená neekonomičnost provozu.