Jedna z organizátorek uvedla, že najít vhodné místo bylo složité. Nejprve usilovala o svolení, aby se vzpomínající sešli u římskokatolického kostela. Zástupci církve, ale byli proti. „Řekli, že Karel Gott nebyl věřící a uznání dostal již za života,“ sdělila žena. Nakonec uspěla u představitelů radnice. „Pro takovou událost jsme nabídli důstojné místo,“ reagoval místostarosta Vyškova Roman Celý.

Příležitost k zapálení svíčky vyprší o víkendu. Uklízet se začne už dnes. Příchozí, kteří u sloupu položili květiny, mohou mít dobrý pocit hned dvakrát. Rostliny se poté dostanou na vyškovský hřbitov. Karel Gott zemřel v noci na uplynulou středu. Truchlí za něj lidé po celém Česku. 

Zavzpomínejte na jedinečného Karla Gotta

Posílejte nám fotografie související s pohřbem Karla Gotta. Jak na něj vzpomínáte, jdete se s ním rozloučit přímo do Prahy? Nebo zapálíte svíčku ve vašem městě?

Zašlete nám vaše snímky na adresu (každá redakce si dá svůj email na konkrétní osobu, která se o nahrání fotek do exodu postará) a pomozte vytvořit speciální pietní galerii, skrze kterou vzdáme hold zesnulé legendě české hudby.

Jakub Dostál