Na akci zahraje více hostů. „Jako první se představí rodinná popová skupina YesBrothers, dva bratry na pódiu vystřídá uskupení Craggy Collyde, které nabízí směs retro rock 'n' rollu, punku a alternativního rocku. Pak se vrátí poprocková parta z Pustiměře Jednou Týdně, která je zástupcem domácí scény. Na fanoušky se bude těšit i slovenská rocková kapela Desmod. Pak už bude pódium patřit skupině Mirai,“ vyjmenoval mluvčí Vyškova Michal Kočí.

Právě město počítá se spoluúčastí na organizaci. „Po loňském úspěšném koncertu kapely Kryštof začali pořadatelé jednat se zajímavými muzikanty pro letošek. Těší nás, že vyšlo tak velké jméno jako jsou Mirai, kteří mají silnou fanouškovskou základnu,“ zdůraznil vyškovský starosta Karel Jurka.

Ještě druhého září uvítají fanoušci také české rockové a metalové kapely Alkehol, Dymytry a Škwor. Na stejném místě zahrají příští pátek od čtyř hodin odpoledne. K parkování poslouží návštěvníkům obou akcí zejména pole vpravo od areálu společnosti AGROS Vyškov – Dědice v Jízdárenské ulici.

„Ke stadionu se tak dostanou za pár minut chůze okolo oranžového hřiště. Díky veřejnému osvětlení nebude problém ani s cestou zpět k provizornímu odstavnému parkovišti. Držitelé vstupenky budou mít k dispozici dostatečně dopředu informační grafiku s parkovacími variantami i dalšími důležitými informacemi. K navigaci na parkování poslouží mobilní aplikace Waze,“ ujistil za organizátory Zbyněk Zbořil.

Dále požádal Vyškovany, aby k areálu nejezdili autem, ale šli pěšky. Parkoviště u zimního stadionu zůstane veřejnosti nepřístupné. Akce si vyžádá i uzavření lokalit, které na areál navazují. Týká se to ulic Sportovní, Letní a Jungmannova pro dopravu, neplatí však pro trvale bydlící.