Druhá etapa navazuje na tu loňskou. „S rekonstrukcí kanalizace jsme začali už loni a teď v opravách pokračujeme. Kanalizace je opravdu v nevyhovujícím technickém stavu a její rekonstrukce je nutná. Práce potrvají až do konce srpna," uvedl vedoucí technického úseku Vodovodů a kanalizací Vyškov Oldřich Novoměstský.

Řidiči, kteří mají přes dotčenou ulici cestu, se musejí obrnit trpělivostí. „Po celou dobu rekonstrukce bude platit částečná uzavírka ulice. Provoz zde organizují tři semafory," řekl Novoměstský.

Jeden ze semaforů stojí v ulici Československé armády, těsně před náměstím, další je umístěný v dolní části Palackého náměstí a třetí je v polovině ulice Boženy Němcové. „V dopravní špičce se v těchto místech můžou tvořit kolony aut," upozornil vedoucí technického úseku. Dodal, že oprava kanalizace se vyšplhá na víc než dva miliony korun.

Tvorbu kolon potvrdil i Slavkovan Josef Novoměstský, který bydlí poblíž ulice, Boženy Němcové. „V Lidické ulici se průběžně tvoří menší fronty aut. Podstatně horší je to při příjezdu od Brna, ve Slovákově ulici," podotkl Novoměstský.

Stávající betonové potrubí nahrazují vodohospodáři kameninovým, které vydrží i přes padesát let.