Větší zájem obec v poslední době neregistruje pouze o školku, ale také o základní školu a trávení času ve školní družině od poledne do šestnácti hodin. „Aktuální výstavba zahrnuje sedmnáct bytů, není však jasné, kolik jejich obyvatel už bude s dětmi. Potřebujeme každopádně alespoň menší oddělení navíc, které již máme alespoň technicky vyřešeno ve stávajících prostorech mateřské školy,“ uvažoval starosta.

To by využívaly děti do doby, než se jejich počet v obci zase ustálí. „Doposud se u nás ročně narodilo průměrně deset dětí, které míří nejdříve do školky a pak do základní školy, kam chodí od první do čtvrté třídy. Následně pokračují většinou do základní školy v sousedních Otnicích, která je naší spádovou obcí,“ vysvětluje Tišer.

Bytový dům se nachází na rozlehlém pozemku uprostřed starých zahrad, na konci místní komunikace. „Obec je jednoznačně atraktivní pro ty, kteří hledají klidný a bezpečný domov v obklopení přírodou, avšak s velmi dobrou dopravní dostupností do Brna nebo blízkého Slavkova. Vždyť v obci začíná jedna z linek Integrovaného dopravního systému, takže za zhruba pětatřicet minut jste přímo v centru moravské metropole,“ shrnula některé důvody, které přitahují do Milešovic nové obyvatele, developerka Pavla Fryštenská.