„Klub v Dědicích má určitě dlouhou historii. Od devadesátých let byla v sále Sokola Dědice Diskotéka, která několikrát změnila majitele, název a absolvovala nemalé rekonstrukce daného prostoru. Je pravdou, že největší slávu měl klub pod názvem Alcatraz, kdy do něj kolem millenia chodilo osm set až tisíc lidí,“ shrnul Martin Karban ze společnosti GREENREST, která provoz podniku doposud zajišťovala.

Klub během své historie dále měnil názvy, kdy se z něj stal Absolut music a poté Havana. „Před osmi lety jsme ho přejmenovali na Pulp Fiction Music Club. Jméno a pochmurnou minulost jsme velice dlouho a těžce dostávali do podvědomí nových zákazníků,“ vzpomínal Karban.

V současné podobě zahrnoval taneční a noční podnik na dědickém náměstí Svobody mimo jiné dva bary, VIP zónu i možnost pronájmu prostor pro firemní, studentskou nebo soukromou párty.

O víkendu dospělí za hodinu v bazénu zaplatí namísto loňské stokoruny sto dvacet korun.
Návštěvníci sportovišť si letos ve Vyškově připlatí. O desítky korun

„Zpočátku přitom trvalo asi dva roky, než si lidé znovu zvykli na náš klub, který jsme neotevírali pravidelně, ale pouze nárazově na akce jednou za tři týdny. Problém krachu nebo omezení provozu diskoték ve Vyškově je to, že Vyškov je malé město s malým počtem studentů a zájem mladých o tento druh zábavy je rok od roku nižší. Korona krize jen prohloubila tenhle problém,“ vysvětloval redakci zástupce provozovatelů.

Pulp Fiction není jediný noční taneční klub, který koncem prosince ve Vyškově skončil. Podobné rozhodnutí ohlásil po jednadvaceti letech také bar Granada na Tyršově ulici. „Je to škoda. Granada bar byl bezva. Nevím, kam budeme ve Vyškově chodit tancovat,“ reagovala na to třeba Martina Roudenská.

Provozovatelé dědického Music Klubu vysvětlují nižší zájem o podobnou zábavu mezi mladými lidmi oproti minulosti povahou dnešní doby. Mladí lidé podle nich už nepotřebují tolik sociální kontakt.

Řetězec Lidl chce novou prodejnu v Rousínově. Ilustrační foto.
Řetězec Lidl chce prodejnu v Rousínově. Projekt posuzovali úředníci

Pulp Fiction na ně cílil četnými způsoby. „Akce jsme měli na drinky, tematické večery a navíc jsme do Vyškova dovezli dost předních DJ z České republiky nejen elektronické hudby, kdy tito interpreti stáli nemalé peníze, ale tak nebyl zájem. Vyškov je velice specifický a mladí jdou raději na jednorázovou akci, než aby chodili pravidelně do klubu, který vytváří pro zákazníky program a tím ten podnik podpořili,“ uvažoval Karban.

Připomněl velké náklady na provoz, které vyžadovaly dotování. „Vznikla tak dost zásadní otázka, jestli klub zavřeme nebo vymyslíme koncept, který osloví i jinou část obyvatel Vyškova a okolí,“ vysvětlil Karban.

Průzkumnými vrty s využitím sond pokračují silničáři v přípravných pracích na trase budoucího obchvatu Bučovic.
Silničáři zkoumají trasu obchvatu Bučovic. Řeší i stav podzemních vod

Rozhodnutí padlo na druhý krok, při kterém provozovatelé prostory kompletně zrekonstruují. Umožní tak větší možnost jejich kulturního využití a především tak chtějí oslovit širší skupinu potencionálních návštěvníků.

Music Clubu získá nový koncept. „Chceme vymyslet multižánrovou možnost využití klubu na koncerty, stand-up comedy, dětská představení, módní přehlídky, stužkovací večírky, firemní večírky a podobně s pravidelným otevřením na pátky a soboty. Zatím se nechejte překvapit, ale jen prozradím, že to bude moderní multižánrové zařízení s novým názvem, otevření plánujeme podzim letošního roku 2023,“ dodal Karban.