Chce přestěhovat lékaře z prvního patra do přístavby domu. O rekonstrukci brankovická radnice stojí hodně. Vypovídá o tom skutečnost, že zastupitelstvo schválilo až šestimilionový úvěr v případě, že obec nezíská dotaci.

„V tuto chvíli je zdravotní středisko v patře nad požární zbrojnicí. Tam je ale nevyhovující sociální zařízení, a ještě větší problém je obtížný přístup po nevhodném schodišti. Zejména starší lidé měli problém se za lékaři dostat,“ vysvětlil brankovický starosta Josef Hlaváč.

Brankovická radnice se proto rozhodla lékaře přestěhovat. „Opravíme přístavbu domu, kde je nyní jenom dětská poradna. Do prostor nově přestěhujeme ještě obvodního lékaře a zubaře,“ uvedl starosta Hlaváč.

Uvolněné první patro budovy najde nové využití. „Vybudujeme v něm byty,“ informoval starosta.

Radnice chce s přestavbou zdravotního střediska začít v každém případě. Bude žádat o dotace, a pokud je nezíská, je připravena řešit situaci za pomoci půjčky. „Musíme dát peníze z rozpočtu i na jiné výdaje, ne jen na rekonstrukci zdravotního střediska. Pokud pro přestavbu nezískáme dotaci, zastupitelstvo obce schválilo možnost až šestimilionového úvěru,“ zdůraznil Hlaváč.