Pacienty nový vzhled těší. „Jezdím k lékaři do Vyškova poměrně často. Nevyhnul jsem se ani návštěvám v době, kdy byly stavební práce v plném proudu. Nový vzhled se mi velmi líbí, oproti dřívějšímu jde o velký posun," je spokojený například Bedřich Smírek z Rousínova.

Budova polikliniky i interního pavilonu se po letech dočkaly zateplení. „I přes nepříznivé počasí v posledních týdnech musela dodavatelská firma dodržet technologické postupy. Proto jsme museli prodloužit termín dokončení akcí z původně plánovaného září na říjen. Předpoklad převzetí je ve středu 29. října. Vzhledem k tomu, jak pokračují dokončovací práce, věříme, že se termín zvládne," naznačila ředitelka okresní nemocnice Věra Seidlová.

Jak už nicméně Vyškovský deník Rovnost informoval, do budovy interního oddělení v srpnu při vytrvalých deštích zatekla voda. Tam je termín dokončení posunutý. „Místa, kde došlo k zatečení, firma uvede do původního stavu až po dokonalém vyschnutí prostorů. To však není předmětem revitalizace objektů a nešlo o součást projektového řešení. Jedná se pouze o odstranění následku zatečení do budovy," upozornila ředitelka příspěvkové organizace.Kvůli deštivému počasí museli prodloužit termín dokončení prací. Poliklinika i interní pavilon vyškovské nemocnice jsou i tak téměř kompletně zateplené. Rádi jsou i lékaři.

Nadšení ze změn nejsou pouze pacienti. Podobný názor mají také pracovníci Lékárny Nemocnice Vyškov. „Změna se nám moc líbí. Budova vypadá výrazně lépe," pokyvovala vedoucí lékárny Pavla Navrátilová.

Ředitelka nemocnice je však o něco kritičtější. „Akce se konala za provozu. Tvrdit, že se stavební úpravy nedotkly pacientů, by se nezakládalo na pravdě. Dělníci ovšem pracovali tak, aby co nejméně narušovali poskytování zdravotní péče. Zásahy samozřejmě doprovázel hluk, a to zejména při výměně oken. Proto je třeba poděkovat pacientům i personálu za trpělivost. Stejně tak musím ocenit spolupráci privátních lékařů na poliklinice, kteří po dobu výměny oken museli přerušit provoz svých ambulancí," zdůraznila Seidlová.

Třeba praktický lékař Robert Rajci nakonec provoz přerušovat nemusel, výsledek prací ocenil. „Okna už byla opravdu v dezolátním stavu. Nedržela, takže jimi táhlo, navíc se ani nedala otvírat. S výsledkem jsme tak skutečně spokojení. Nejde ale jen o praktičnost, poliklinika nyní poskytuje hezčí a lepší prostředí pro lidi," řekl Rajci.

Ředitelka Seidlová připomněla nejen zničená okna, ale i šedou oprýskanou fasádu.

Barevné řešení a nová fasáda i okna podle ní výrazně vylepšily vzhled celého areálu. „Zvýšil se také komfort pacientů a pracovních podmínek zaměstnanců, oddělení jsme nechali vymalovat," popsala šéfka nemocnice.Kvůli deštivému počasí museli prodloužit termín dokončení prací. Poliklinika i interní pavilon vyškovské nemocnice jsou i tak téměř kompletně zateplené. Rádi jsou i lékaři.

Nejenže byl problém s funkčností oken, také vchody na balkony byly uzamčené. Řemeslníci zrekonstruovali také celý vstup hlavního schodiště, odstranili i nevhodná zrezivělá okna nad ním. „Očekáváme také velké úspory za teplo," připomněla Seidlová.

Celkové náklady se vyšplhaly ke třiceti milionům třem stům dvaceti tisícům korun. Na zaplacení se podílí hlavně Jihomoravský kraj jako zřizovatel nemocnice. „A to částkou přesahující třiadvacet milionů čtyři sta tisíc korun. Dále předpokládáme, že získáme dotaci z ministerstva životního prostředí z programu Zelená úsporám ve výši pěti milionů. Polovina bude směřovat na zateplení polikliniky, druhá na zateplení interny. Částku přesahující milion osm set sedmdesát tisíc pak platí z vlastních zdrojů nemocnice," vypočítala mluvčí kraje Denisa Kapitančiková.