„V návaznosti na tuto zprávu jsme vedli jednání s ředitelem Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Milanem Klusákem," potvrdil slavkovský starosta Ivan Charvát.

Zdravotnická záchranná služba kraje tehdy přitom změny v organizaci přednemocniční péče popírala. Situace se jednáním podle starosty vysvětlila. „Přestože nám ředitel Klusák potvrdil, že personální problémy jsou a záchranná služba trpí nedostatkem lékařů, ujistil nás, že redukce slavkovské stanice nehrozí. V současné době se tedy o žádném omezení neuvažuje a záchranná služba ve městě by měla fungovat v plnohodnotné formě, tak jako tomu bylo doposud," ujistil starosta.

Připomněl, že další stanice záchranné služby jsou až ve Vyškově a Bučovicích. „Právě Slavkovsko má ale největší počet obyvatel, je tu průmyslová zóna a také velký výskyt turistů," řekl Charvát.

Z města je podle něj velmi rychlý přístup na dálnici, a to z obou směrů. „Takže výjezdy záchranné služby k dopravním nehodám patří od nás mezi nejčastější. Je tedy evidentní, že rozhodnutí by mělo negativní důsledky nejen na lékařskou obslužnost ve Slavkově, ale také v celém regionu. Proto by tady záchranná stanice měla být zachovaná i v budoucnu," zopakoval svůj i názor vedení města starosta Charvát.