Pokud dnes někoho budou bolet například záda, bude klepat na dveře ordinace svého lékaře marně. Zdravotníci z celého vyškovského okresu se totiž rozhodli podpořit dohadovací řízení s pojišťovnami, které se uskuteční v pátek.

„Nestávkujeme, ale rozhodli jsme se absolvovat školení. Je to protest zejména proti regulacím, které na nás tvrdě dopadají. Vykonáme práci a nakonec si za ni ještě musíme sami zaplatit,“ řekla praktická lékařka Danuše Adamcová, jež je zástupkyní šéfa praktických lékařů.

Z mnoha případů, kdy lékaři na svou práci doplácejí, uvedla hned dva: „Vyšetřila jsem pacienta s podezřením na boreliózu. Protože jsem překročila bodový limit, dostala jsem za to třítisícovou pokutu. Vloni jsem zase preventivně prohlédla sto pracovníků nově vzniklého rizikového pracoviště ve vyškovské firmě. Jelikož jsem tuto prevenci prováděla poprvé a předtím jsem do kolonky uvedla nula procent, dostala jsem pokutu devatenáct tisíc korun,“ rozhořčila se Adamcová.

Pouze tři ordinace přijímají pacienty. Lékař, který ošetří akutní stavy, bude v každém větším zdravotnickém zařízení. Ve Vyškově je to Robert Rajci ve druhém patře polikliniky. Ve Slavkově u Brna bude ordinovat ve staré části budovy polikliniky Květoslava Kovaříková, v bučovické zase Vladimír Škoda.

Pacienti s akutními problémy pak mohou využít v odpoledních hodinách pohotovost. A to jak ve Vyškově tak ve Slavkově u Brna od šestnácti do jednadvaceti hodin. Pediatři ordinují podle svých běžných otevíracích hodin.

„Své kolegy podpoříme vyvěšením protestu na dveřích ordinací,“ uvedla lékařka Pavlína Zemánková.

Protest se nedotkne ani běhu vyškovské nemocnice. „Akce se týká jen obvodních lékařů. Naše zařízení nemá s akcí nic společného,“ sdělil předseda lékařské komory Stanislav Boček.

 

 

Ordinace na Vyškovsku otevřené ve středu 19.9. :

 

Vyškov: Robert Rajci: 7 – 13 hodin

Slavkov u Brna: Květoslava Kovaříková: 7:30 - 13 hodin

Bučovice: Vladimír Škoda: 6:30 – 12 hodin